НЕПРАВДА: Жителі Люксембургу приходять погрітися у «російські доми»

НЕПРАВДА: Жителі Люксембургу приходять погрітися у «російські доми»

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1192

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що жителі Люксембургу, рятуючись від холоду, приходять погрітися до місцевих представництв Росспівробітництва під назвою «російські доми».

Однак температура повітря в Люксембурзі станом на дату публікації становила 18°C вдень і 11°C вночі.

Скриншот публікації

21 жовтня 2022 року Росспівробітництво повідомило, що «Російські доми» відкривають пункти обігріву для європейців, які будуть працювати через високі ціни на газ та електрику. Таким чином, відомство намагається показати, що європейці будуть мерзнути без постачання російського газу. 

Наступного дня російські ЗМІ повідомили, що в «Російські доми» вже приходять жителі Фінляндії та Люксембургу, аби зігрітися. Однак температура повітря в Люксембурзі 21 жовтня 2022 року становила 18°C вдень і 11°C вночі. Загалом мінімальна температура повітря за тиждень (15-21 жовтня) становила 16°C вдень, 10°C вночі. 

Новину про те, що жителі Фінляндії та Люксембургу приходять погрітися в «Російські доми» ілюструють відео, на якому зображено показ мультфільму «Альоша Попович і Тугарин Змій» у відомстві в Копенгагені. Це відео опублікували в телеграм-каналі «Російського дому» 22 жовтня. У підписі зазначили, що перед показом дітей пригостили гарячим чаєм та печивом. Про те, що відвідувачі прийшли погрітися, не вказують.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний