НЕПРАВДА: Жителі Німеччини вирубали всі дерева в центральному парку Берліна для опалення будинків

НЕПРАВДА: Жителі Німеччини вирубали всі дерева в центральному парку Берліна для опалення будинків

19 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
484

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі, посилаючись на статтю видання Bloomberg, поширюють інформацію, нібито через нестачу палива жителі Берліна вирубали майже всі дерева у центральному парку Тіргартен для опалення своїх будинків.

Утім, це неправда. У Берліні дійсно вирубали дерева у парку Тіргартен — але це робили під час Другої світової війни через дефіцит палива. «Зараз берлінці не впадають у такі крайнощі…», — йдеться у статті.

У той же час автори не приховують, що у Європі росте занепокоєння щодо майбутнього опалювального сезону. Адже на тлі скорочення росією поставок газу диверсія на газогоні «Північний потік» є останньою ознакою критичного становища регіону, пише Bloomberg.

Тож європейці почали використовувати дрова як альтернативне джерело опалення для майбутньої зими. Ціни на деревину стрімко зросли у Франції, а в Угорщині взагалі заборонили експорт дров через енергетичну кризу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що зима цьогоріч буде складною. Проте посадовець наголосив, що, як би не було складно, Європа має далі підтримувати Україну.

Скорочуючи поставки газу, росія намагається посіяти паніку в країнах ЄС, створити враження, ніби за енергетичну кризу відповідальна Україна та послабити антиросійські санкції. Хоча насправді обмежувальні заходи Європи стали відповіддю на повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Раніше ми уже спростовували фейки, нібито у Швейцарії передбачена нагорода 200 франків за «здачу» владі сусіда, який надмірно опалює будинок, а у Великій Британії з’явився плакат із застереженням мешканців, що цієї зими вони будуть мерзнути через Україну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний