Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські медіа поширюють новину, начебто жителі тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей хочуть провести референдум та увійти до складу російської федерації. Джерелом інформації є прессекретар президента рф дмитро пєсков.
Утім, це — неправда. Жителі цих областей не мають належного офіційного представництва, а окупаційна влада діє згідно з наказами кремля.
Жителі тимчасово окупованих територій південних областей не один раз виходили на мітинги проти референдуму, готові зірвати спроби їх провести з боку окупантів. Тим більше на тимчасово окупованих територіях немає офіційних посадових осіб. Із березня росія встановила окупаційні військові адміністрації, які керуються наказами з кремля.
На Херсонщині росія призначила Володимира Сальдо як голову окупаційної влади в регіоні. У минулому Сальдо був мером Херсона, а зараз став колаборантом. Нещодавно від був госпіталізований, є підозри, що Сальдо намагалися отруїти.
Так званим «головою військової адміністрації» на тимчасово окупованих територіях Запорізької області став Євген Балицький. Він є колишнім депутатом Верховної Ради, а також колаборантом, на якого ще до війни завели кримінальне провадження.
Також масовий виїзд українців із окупованих територій — це вже ознака того, що чимало жителів не бажають жити під російською владою. У травні мер Херсона Ігор Колихаєв повідомив, що з 300 тисяч людей у місті залишилось 170-180 тисяч. Голова Херсонської ОВА Геннадій Лагута зазначав, що з області виїхав кожен пʼятий житель.
За словами голови Запорізької ОВА Олександра Старуха, з області виїхали близько 250 тисяч людей. Точних даних, скільки людей залишилося на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, немає, однак можна зробити припущення. До окупації населення в Мелітополі складало 156 тисяч людей. Станом на 16 травня 2022 року, з міста поїхало 45−50% місцевих жителів, тобто під окупацією залишилося близько 70 тисяч людей, як зазначив мер міста Іван Федоров. Населення Бердянська до війни становило приблизно 108 тисяч осіб, Енергодару — приблизно 52 тисячі.
Заяви дмитра пєскова про бажання жителів тимчасово окупованих територій провести референдум — це спроби легітимізувати «референдуми», які планують провести окупанти. Представники окупаційної влади активно збирають паспортні дані в місцевих жителів, які можуть використати для фальсифікації результатів голосування. Росія вдається до тих методів, що й в 2014 році для анексії Криму.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний