Beta

НЕПРАВДА: Жителів Казахстану вночі труять хімікатами

23 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображено вантажівку з цистернами, які наповнені невідомою рідиною, і чоловіків у спецодязі. Стверджують, що у цистернах-«хімтрейлах» хімікати, які розпилюють аби отруїти людей.

Скриншот допису

Однак, – це неправда. Раніше цей фейк спростували фактчекери зі Stopfake.kz.

Відео зняв мешканець Нур-Султану. Акімат (орган виконавчої влади у Казахстані) міста спростував інформацію щодо розпилення хімікатів і заявив, що на відео зображено момент травлі комарів і мошок. 

У пресслужбі відомства повідомили, що дезінсекційні роботи проводили ТОВ «Столична дезінфекція» спільно з Управлінням охорони навколишнього середовища і природокористування.

При боротьбі з гнусом (кровосисні двокрилі комахи) використовують розчин, який є абсолютно безпечним для людей, тварин і рослин. Роботи ведуться в нічний і ранковий час. 

Раніше ми вже спростовували те, що вулиці Угорщини нібито обробляли опівночі хімією, що викликає хімпневмоніт і COVID-19, а машина комунальної служби розпилювала невідому речовину у Львові, через яку хворіють люди.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі