НЕПРАВДА: Жителів Запорізької області зробили українцями без їхньої згоди

НЕПРАВДА: Жителів Запорізької області зробили українцями без їхньої згоди

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
293

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито жителів Запорізької області зробили українцями примусово, просто роздали їм українські паспорти. Це цитата намісника монастиря отця Іоанна: «Більшість відчуває себе росіянами. Ми ж українцями як стали? Вручили нам паспорти, де написали, що ми – українці. Нас ніхто не питав. І всіх, грубо кажучи, позбавили цього громадянства. І люди відчувають себе росіянами».

Утім, це — неправда. 1 грудня 1991 року відбувся Всеукраїнський референдум щодо незалежності України, під час якого жителі Запорізької області, як і інших 24 областей України, в більшості проголосували та підтвердили прагнення жити в незалежній державі.

Бюлетень на голосування містив одне питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» із двома варіантами відповіді: «Так, підтверджую» або «Ні, не підтверджую». 

Більш ніж 90% громадян Запорізької області обрало варіант «Так, підтверджую». Із 1,554 млн жителів області, 1,252 млн взяло участь у голосуванні (80,59%). 1,135 млн громадян проголосували за проголошення незалежності України. 

За даними Всеукраїнського перепису населення 2001 року, в Запорізькій області проживало 1364,1 млн українців, тобто 70,8% від усього населення області. Росіян же проживало втричі менше — 476,8 тис. осіб (24,7%). Причому при проведенні перепису національність визначалась шляхом опитування респондентів, без вимог документального підтвердження. Тобто у 2001 році майже 1,4 млн жителів Запорізької області вважали себе українцями.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний