НЕПРАВДА: Зйомка постановних відео для підтримки бойового духу ЗСУ

НЕПРАВДА: Зйомка постановних відео для підтримки бойового духу ЗСУ

17 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
374

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображена зйомка постановних відео за участі українських військових з метою підтримки бойового духу ЗСУ.

Насправді на відео зображено зйомку короткометражного художнього фільму «Надія» українсько-латвійського виробництва про війну в Україні. 

Скриншот допису

Ми вирішили знайти відео через зворотний пошук зображення у Google Images. Серед результатів пошуку є допис у твіттері з аналогічним відео, на якому можна побачити назву акаунту у тіктоці @artemkocharian1. В цьому акаунті опубліковані два відео від 2 квітня та 24 березня, які демонструють ідентичні кадри. Під кожним відео є хештеги, які позначають те, що на відео зображений бекстейдж зі зйомок. 

За ключовими словами «Артем Кочарян зйомки» знаходимо публікацію від 17 березня, в якій йдеться про зйомки короткометражного художнього фільму «Надія» українсько-латвійського виробництва про російсько-українську війну. Артем Кочарян є режисером та автором сценарію цього фільму. Репортажі зі зйомок цього фільму також опубліковані на сайті латвійської радіотелевізійної компанії Latvijas Sabiedriskie Mediji.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний