НЕПРАВДА: Зйомки реклами вакцинації від COVID-19 свідчать про постановку масових щеплень

НЕПРАВДА: Зйомки реклами вакцинації від COVID-19 свідчать про постановку масових щеплень

14 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
515

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що вакцинація від COVID-19 – це нібито театральна постанова. Як доказ наводять оголошення про пошук акторів для зйомки імітації процесу вакцинації у Квінсленді, Австралія. Оголошення опубліковані на сайті підбору творчих виконавців Starnow.

Скриншот допису

Однак, імітація вакцинації для зйомок не означає те, що у реальних умовах щеплення здійснюють несправжньою вакциною від COVID-19.

Оголошення про пошук акторів для зйомки імітації процесу вакцинації у Квінсленді, Австралія дійсно опубліковані на сайті підбору творчих виконавців Starnow. У подібних оголошеннях шукають людей для зйомок в інформаційних рекламних кампаніях, які проводять для заохочення людей вакцинуватися від COVID-19. 

Наприклад, Департамент охорони здоров’я Австралії проводить власну рекламну кампанію, мета якої – інформувати громадян про вакцинацію від COVID-19. Кампанію громадської освіти щодо COVID-19 проводить і США. Вона ґрунтується на ініціативі щодо підвищення довіри до вакцин проти COVID-19 і посилення основних профілактичних заходів. 

Агентство охорони здоров’я Північної Ірландії також проводить громадську інформаційну кампанію із заохочення зробити щеплення проти COVID-19. 

Рекламна кампанія щодо вакцинації від COVID-19 у Північній Ірландії

Станом на 8 червня 2021 року повністю вакциновано 6,1% світового населення (отримана однодозова вакцина або два щеплення дводозовою), 5,9% вакциновано частково (отримана лише одна доза дводозової вакцини). Станом на 2019 рік населення світу становить близько 7,6 мільярдів людей.

В Австралії повністю вакциновано 2,5% населення, частково – 15%. Населення Австралії становить близько 25,3 мільйонів людей.

В Україні ж повністю вакциновано 0,37% населення, а частково – 2,7%. Населення України – близько 44,3 мільйонів людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний