НЕПРАВДА: Зменшення врожаю в 2023 році призведе до голоду в Україні

НЕПРАВДА: Зменшення врожаю в 2023 році призведе до голоду в Україні

15 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
856

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють інформацію, що українці постраждають від голоду в 2023 році. На це нібито вказують дані Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ): у 2023 році посівні площі під зернові культури скоротяться на 45%, а врожай — на 60% порівняно з 2021 роком. Крім того, користувачі зазначають, що на мапі УКАБ області, частина яких окупована росією (Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська) виділені сірим кольором, а столиця Херсонської області взагалі не вказана.

Однак це — неправда. У 2023 році врожай дійсно зменшиться, проте Україна матиме достатньо запасів для продовольчої безпеки.

Скриншот допису

УКАБ опублікував свій прогноз по врожаю 16 грудня. У соцмережах навели коректні дані по скороченню посівних площ та врожаю у 2023 році. Водночас в українському уряді очікують, що урожай 2023 року скоротиться на 25-30% порівняно з попереднім роком. А представники Української зернової асоціації припускають, що врожай впаде на 50%. 

Утім, автори прогнозу УКАБ не робили висновок, що українцям не вистачить продовольства. Навпаки, з їхнього аналізу випливає, що врожаю вистачить і для експорту, і для внутрішнього споживання: прогнозований збір зернових культур становитиме 34 млн т, а збір олійних культур — 19,3 млн т; із урахуванням розмірів цього врожаю та внутрішніх потреб України, експортний потенціал зернових та олійних культур сягатиме 35 млн т.

Внутрішнє споживання зернових та олійних культур в Україні становить близько 20 млн т. Тоді як, за словами УКАБ, прогнозований врожай зернових та олійних культур 2023 року — 53,3 млн т. Крім того, залишилися запаси минулорічного врожаю: через російське вторгнення Україна не встигла виконати плани з експорту продовольства.

Щодо мапи з прогнозом посівних площ, УКАБ не пояснив, чому Херсонська, Запорізька, Донецька та Луганська області виділені сірим кольором. Ми припускаємо, що це, з одного боку, може бути зумовлено нестачею даних по цих областях, а з іншого — інтенсивністю бойових дій, які унеможливлюють ведення сільського господарства. У жодній області не вказаний обласний центр, тож відсутність Херсона як обласного центру Херсонської області не є винятком.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний