НЕПРАВДА: Знищення районів – це і знищення лікарень, шкіл, соціальних закладів | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Знищення районів – це і знищення лікарень, шкіл, соціальних закладів

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
29 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2054

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється інформація, що начебто після прийняття Верховною Радою постанови «Про утворення та ліквідацію районів», будуть закриватися лікарні, школи та соціальні заклади. 

Утім, це не так. 

Дана постанова передбачає ліквідацію існуючих 490 районів та утворення 129 нових. Постановою також визначено, що межі районів встановлюються за зовнішньою межею територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району. Тобто таким чином відбуватиметься їхнє укрупнення.

Однак об’єднання районів не означає, що лікарні, школи та соціальні заклади будуть закривати. Разом із постановою були прийняті і зміни до Бюджетного кодексу. Вони гарантують, що фінансування районів не зникне, а лише зміниться сам його механізм – гроші будуть йти безпосередньо в громади, а не в райони. Усі громади будуть на прямих міжбюджетних відносинах і будуть отримувати свої 60% ПДФО. Натомість усі заклади мають функціонувати як і раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний