НЕПРАВДА: Зруйнований дитячий садок «Montestory» у Харківській області — українське ІПСО

НЕПРАВДА: Зруйнований дитячий садок «Montestory» у Харківській області — українське ІПСО

13 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
224

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють скриншот посту Леоніда Невзіна про дитячий садок у селі Черкаські Тишки на Харківщині, який спалили російські війська. Під його дописом коментатор узяв під сумнів оригінальність фото, оскільки на світлині позаду виховательки з дитиною також був темношкірий чоловік. Автори російського телеграм-каналу зазначили, ніби це приклад невдалої роботи української інформаційно-психологічної операції (ІПСО).

Утім, це фото справді зробили та опублікували на фейсбук-сторінці дитячого садка «Montestory» ще у 2019 році. Темношкірий чоловік на світлині — це один із вихователів.

Скриншот повідомлення, яке поширили у мережі

Ми знайшли цей пост на сторінці Леоніда Невзіна у твіттері. У коментарях під дописом кілька користувачів справді сумнівались у достовірності фото та поставили питання, ким є темношкірий чоловік на світлині.

Наразі сайт дитячого садка не працює.

Тож ми знайшли фото, показане на скриншоті, на фейсбук-сторінці «Montestory». Зображення опублікували ще у червні 2019 року. Темношкірий чоловік також неодноразово з`являвся на світлинах у фейсбуці. Дестіні — ім`я, зазначене на бейджику чоловіка був одним із вихователів у садочку та викладав англійську мову. Ми знайшли анкету чоловіка з ім’ям Дестіні на одному з сайтів пошуку роботи. Одним з попередніх місць роботи чоловік вказав «Montestory», Харківська область, в якому він пропрацював із червня 2018 року.

Фото із сторінки у фейсбуці дитячого садка «Montestory»

Село Черкаські Тишки вісім місяців перебувало під окупацією. Як повідомила журналістка Анна Гін, дитячий садок окупанти спалили зсередини. 

Російські медіа не вперше заперечують злочини своєї армії та звинувачують Україну у фальсифікації даних. Раніше ми спростовували фейки, ніби масові поховання в Ізюмі — це «постановка» українських лікарів, а актор Шон Пенн подарував Зеленському свій «Оскар» за інсценування у Бучі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний