НЕПРАВДА: зс рф успішно знищують американські дрони Switchblade — CNN
Beta

НЕПРАВДА: зс рф успішно знищують американські дрони Switchblade — CNN

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
92

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 16 червня 2022 року в мережі поширюють інформацію, що зс рф успішно знищують американські БПЛА Switchblade далекобійними системами радіоелектронної боротьби «Борисоглебськ» і «Красуха». Джерелом цієї інформації нібито є CNN. У статті також стверджують, що «ЗСУ активно запускають американські дрони, однак вони рідко попадають в ціль».

Скриншот статті

Однак CNN не заявляло про знищення дронів Switchblade російськими військовими. 

Ми вирішили знайти подібні заяви у публікаціях CNN. У статті за 14 червня 2022 року, в якій згадують про використовування дронів Switchblade ЗСУ, не йшлося про успішне знищення ЗС рф цих дронів. У публікації лише згадували про випадки, коли деякі підрозділи ЗСУ надають перевагу більш зручним комерційним дронам, а не Switchblade. Про це детальніше ми писали тут.

У блозі Oryx, у якому на основі відкритих джерел збирають перелік знищеної техніки під час російсько-української війни, наразі немає дронів Switchblade. 

6 квітня 2022 року представники Пентагону заявили, що безпілотники-камікадзе Switchblade, максимальний радіус дії яких 40 км, можуть виявитися ефективною зброєю проти озброєних російських окупантів. Вперше ці дрони ЗСУ використали на початку травня 2022 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний