Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширюють відео та фото з вибухами та пожежею у Курчатові Курської області від 3 жовтня 2024 року. Зазначають, що це начебто українська атака на Курську АЕС.
Це неправда. Місце, де відбувся вибух, знаходиться за 5 км від Курської АЕС. На відео чутно звуки вторинної детонації, що вказує на влучання по складу боєприпасів.
Скриншот допису
За допомогою відео, опубліковане росіянами, ми геолокували місце, по якому завдали удару. Будівля на фото — це орієнтир, за яким ми знайшли потрібну локацію. Влучання відбулося за нею. Саме місце знаходиться у місті Курчатов за 5 кілометрів від Курської АЕС та немає до неї жодного відношення.
Місцева влада повідомила, що начебто внаслідок дії РЕБ українській безпілотник впав та спричинив вибух у господарській будівлі. Водночас на відео з місця подій чутно звуки вторинної детонації, а мешканці заявляють про людей у військовій формі, які вибігли з приміщення. Це вказує на ймовірне влучання у склад з боєприпасами. Аналітики Dnipro Osint також вказують про можливе влучання у місце з боєкомплектом. Деякі російські блогери пізніше самі визнали, що Україна атакувала військову ціль.
Україна відреагувала на звинувачення росії у начебто обстрілі Курської АЕС. Речник МЗС України Георгій Тихий заперечив твердження російських медіа про українські удари по Курській атомній електростанції або поблизу неї. Незалежні журналісти чи аналітики не вказують, що Україна коли-небудь атакувала Курську АЕС.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний