НЕПРАВДА: ЗСУ оголосили про збір коштів на автомобіль, а потім виставили його на продаж

НЕПРАВДА: ЗСУ оголосили про збір коштів на автомобіль, а потім виставили його на продаж

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
656

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський пропагандистський телеграм-канал поширив новину, що шкільний учитель з Полтавщини мобілізувався до ЗСУ заради заробітку, вступив у змову зі своїм комбригом, оголосив збір на автомобіль для потреб ЗСУ, а потім нібито виставив його на продаж.

Це – неправда. Військові прозвітували про придбаний на волонтерські кошти автомобіль, і він не виставлений на продаж.

Скриншот посту

У липні 2023 року Руслан Коляка, шкільний вчитель із Полтавської області, оголосив на своїй сторінці у фейсбуці про збір на автомобіль для ЗСУ. Оголошення про збір видалене зі сторінки — вірогідно, тому що збір потім був закритий. Сторінка Руслана Коляки є автентичною, оскільки вона наповнена освітнім контентом. Крім цього, нам вдалося знайти сторінки вчителя на сайтах освітніх проєктів «На Урок» і «Всеосвіта». Сам учитель мобілізувався до лав ЗСУ. 27 серпня 2023 року на своїй сторінці Руслан Коляка прозвітував про завершення збору і купівлю автівки Mitsubishi Outlander для потреб армії.

Ми перевірили, чи є на згаданих пропагандистами сайтах OLX та cars.ua виставлений на продаж автомобіль, який би за характеристиками відповідав автомобілю в пості Руслана Коляки. Однак на цих сайтах немає оголошень про продаж автомобіля Mitsubishi Outlander саме такого кольору, як в автомобіля в пості, і новину про продаж якого виставили після 27 серпня 2023 року.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний