НЕПРАВДА: ЗСУ спалили 50 тисяч тонн зерна у зерносховищі в Маріуполі

НЕПРАВДА: ЗСУ спалили 50 тисяч тонн зерна у зерносховищі в Маріуполі

25 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
918

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа від 7 червня пишуть, що ЗСУ спалили понад 50 тисяч тонн у зерносховищі в морському порту Маріуполя. Про це заявив михайло мізинцев, начальник національного центру управління обороною росії. «Мізинцев підкреслив, що ця дія ЗСУ демонструє усьому світу «справжнє обличчя» київського режиму, «який фактично застосовує методи продовольчого тероризму щодо власного народу»», — повідомляють російські видання.

Це неправда: російські окупанти навмисне обстрілюють об’єкти продовольчої інфраструктури в Україні. Через обстріли російських військ на зерносховищі в Маріуполі почалася пожежа та згоріло 50 тисяч тонн зерна.

Приклад публікації

Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко написав, що ще 26 лютого хліб до Маріуполя стало важче постачати, оскільки російські військові завдали масових ударів по інфраструктурі, зокрема продуктовій. Тому Маріупольська міська рада запустила виробництво соціального хліба. Отримання зерна для виробництва борошна і хліба було саме в районі зернових терміналів за погодженням із власником зерна.  А вже 1-3 березня російські війська завдали прицільних ударів по млину, пекарні та  зерносховищах. Це призвело до пожежі, яка знищила 50 тисяч тонн зерна.

Ще раніше Рада міністрів закордонних справ ЄС заявила, що агресія росії проти України спричиняє глобальну продовольчу кризу, створюючи небезпеку для мільйонів людей у світі. Через війну від 20% до 30% площ посівних озимих зернових, кукурудзи та соняшнику в Україні або залишаться не зібраними, або не будуть засіяні цієї весни. «Російські війська обстрілюють українські поля, перешкоджаючи посіву сільськогосподарських культур, грабуючи продовольчі запаси, блокуючи українські порти, таким чином, підвищуючи ціни на продукти харчування та добрива, які різко зросли в багатьох частинах світу», — зазначає Жозеп Боррель, Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки. 

Російські війська постійно обстрілюють поля або зумисно підпалюють суху стерню або дозрілу пшеницю, щоб спричинити пожежі на полях. 6 липня 2022 року горів гектар пшеничного поля у Харківській області. 7 липня удари російських військ по Запорізькій області призвели до загоряння місцевих полів та полів сусідньої Дніпропетровської області. У результаті вигоріло близько 20 гектарів пшениці. За оцінками Forbes, близько 350 000 га полів вже згоріло у зоні бойових дій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний