НЕПРАВДА: ЗСУ закликають знищувати всіх людей на деокупованих територіях

НЕПРАВДА: ЗСУ закликають знищувати всіх людей на деокупованих територіях

23 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
788

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських каналах пишуть, що ЗСУ закликають знищувати всіх людей на окупованих територіях, оскільки будь-який житель може виявитися зрадником. При цьому вони посилаються на телеграм-канал «Герої. 35 бригада ЗСУ», повідомлення якого начебто підтверджують наміри ЗСУ.

Проте цей телеграм-канал не є офіційним каналом 35 бригади ЗСУ. Немає доказів, що канал справді ведуть українські військові.

Скриншот допису

35-та окрема бригада морської піхоти ЗСУ має офіційну сторінку у фейсбуці та інстаграмі. Також у телеграмі є канал «35 окрема бригада морської піхоти», але, як заявляють представники бригади у фейсбуці, військовий підрозділ не має офіційної сторінки в цьому месенджері.

Ще у вересні 2022 року пресслужба бригади повідомила, що канал «Герої. 35 бригада ЗСУ» не пов’язаний із бригадою та поширює дезінформацію.

«Герої. 35 бригада ЗСУ» є закритим анонімним каналом, у якому 12 червня справді поширювали заклики до знищення всіх колаборантів на окупованих територіях.

Серія постів у телеграм-каналі 12 червня 2023 року

Є кілька підстав вважати, що українські військові не мають стосунку до цього каналу. По-перше, за весь час існування каналу (з лютого 2022 року) його автори не надали жодних доказів, що вони служать у ЗСУ. Наприклад, у каналі немає унікальних фото чи відео про бойові дії чи військову службу загалом, лише перепублікації інших матеріалів. Також не публікувалася інсайдерська інформація про бригаду, яка б пізніше знаходила підтвердження у відкритих джерелах.

По-друге, на каналі часто поширюють панічні настрої: розповідають про величезні втрати ЗСУ, неможливість перемоги, неефективні дії командування. Також є повідомлення з дискредитацією конкретних осіб: головнокомандувача Залужного або командирів із «Азовсталі», які перебувають у полоні.

Пост у каналі 27 червня 2022 року

Пост у каналі 23 вересня 2022 року

Причому автори каналу суперечать самі собі: якщо в одних постах хвалять Залужного, то в інших називають його «м’ясником» на кшталт радянського полководця Жукова.

Пост у каналі 11 жовтня 2022 року

Пости в каналі 30 травня 2023 року

По-третє, у каналі поширюють дезінформацію, як-от нещодавній фейк про поранення чи смерть Кирила Буданова.

Крім того, автори просять підписників надсилати в чатбот інформацію про зниклих безвісти бійців 35-ої бригади. Таку чутливу інформацію може використати ворог. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими закликає родичів військових не поширювати інформацію про зниклих безвісти чи полонених у соцмережах. У випадку тривалої втрати зв’язку із військовим необхідно зв’язатися з його військовою частиною. Детальний алгоритм дій для родин військових є на сайті Координаційного штабу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний