НЕПРАВДА: ЗСУ завдають ударів по ЗАЕС — Пентагон

НЕПРАВДА: ЗСУ завдають ударів по ЗАЕС — Пентагон

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
1142

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа з 30 серпня 2022 року поширюють новину, ніби в Пентагоні визнали, що ЗСУ завдають ударів по Запорізькій АЕС. Перший заступник керівника пресслужби Міноборони США Ведант Патель начебто заявив, що українські військові обстрілюють територію станції, ведучи вогонь у відповідь у бік росіян. «У низці випадків це був вогонь у відповідь у бік росіян», — цитують російські ЗМІ Пателя. 

Утім, це — неправда. Слова посадовців Пентагона вирвали з контексту. 

Російські медіа пишуть, що у Пентагоні заявили про це на брифінгу 29 серпня. На сайті Пентагона є повна стенограма брифінгу. Насправді на брифінгу посадовці прямо заявили, що обстріли ведуть саме російські військові: «Ми знаємо, що навколо атомної електростанції відбуваються авіаудари та артилерійський обстріл. Ми також з великою впевненістю говоримо, що росіяни ведуть вогонь із зони навколо атомної електростанції, і, як багато хто з вас повідомляли, використовують атомну електростанцію для зберігання купи свого обладнання». 

У Пентагоні також заявили, що зосереджені на тому, щоб закликати росію звільнити електростанцію та дозволити українцям спокійно її експлуатувати. «Тому ми зосереджені на тому, щоб тиснути на росіян, щоб вони припинили військові дії в цьому районі… Ми знаємо, що оператори української станції роблять усе можливе за дуже складних обставин. І ми бачили повідомлення про те, як росіяни тиснули на них і переслідували їх, і ми аплодуємо їхнім зусиллям підтримувати цю безпеку», — прокоментували чиновники. 

Щодо українських військових, у Пентагоні сказали: «.. Я точно знаю, що росіяни ведуть вогонь навколо станції… І я не хочу сказати, що українці також не стріляли в цьому районі, тому що я думаю, що ймовірно, вони стріляли, але в багатьох випадках це вогонь у відповідь росіян, які ведуть вогонь із тих місць. Я маю на увазі, я вважаю, що тут теж було б легко сказати, що українці добре усвідомлюють потенційні наслідки удару по атомній електростанції, і вони роблять усе можливе, щоб цього не робити».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний