ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Асоціація спорту України надає 7,5 тис. грн допомоги українцям, постраждалим від війни

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Асоціація спорту України надає 7,5 тис. грн допомоги українцям, постраждалим від війни

7 Вересня 2024
FacebookTwitterTelegram
967

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Асоціація спорту України з ініціативи боксера Василя Ломаченка надають допомогу у розмірі 7,5 тис. грн українцям, постраждалим від війни. Про це нібито повідомила ТСН.

Утім, це — шахрайство. Цієї виплати від Асоціації спорту України не існує. Посилання використовують задля викрадення персональної інформації.

Скриншот допису 

Сторінка у фейсбуці, з якої поширили оголошення про виплату, мімікрує під справжній акаунт ТСН. Утім, на сторінці немає жодного допису, і на момент написання цього матеріалу вона мала лише 18 підписників. Вочевидь, сторінка спеціально створена шахраями для поширення реклами про неіснуючу виплату. Справжня служба ТСН таке оголошення не публікувала.

Фейсбук-сторінка, з якої поширили оголошення про виплату

Національна Асоціація спорту України та Василь Ломаченко не повідомляли про цю виплату на своїх офіційних сторінках. При переході за посиланням, що надають у дописах, з’являється сторінка з логотипом Міністерства соціальної політики України та Асоціації «Спортивна індустрія України». Проте на офіційному сайті відомства немає оголошення про виплату, а вебсайт асоціації не оновлювався ще з 2021 року. Також посилання на сайт з начебто інформацією про соціальну виплату відрізняється від офіційного покликання на сайт Мінсоцполітики. Фейкове покликання складається з випадкового набору цифр та букв та не містить напису «msp.gov.ua». Отже, ця сторінка також несправжня та створена шахраями для правдоподібності фейку. 

Скриншот сторінки, посилання на яку містяться у дописах

Щобільше, при переході за посиланням з’являється попередження, що цей ресурс становить загрозу та пов’язаний з викраденням персональної інформації, наприклад паролів чи даних банківських рахунків.

Попередження про небезпеку посилання

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний