ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Фінансова допомога від Укрпошти та Нової Пошти 5000 гривень

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Фінансова допомога від Укрпошти та Нової Пошти 5000 гривень

29 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
6123

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що після заповнення анкети можна отримати 5000 гривень допомоги від «Укрпошти» або від Фонду державної допомоги Нової пошти.

Утім, це — шахрайство. Таких програм допомоги не існує.

Скриншоти публікацій

По-перше, на офіційних сторінках «Укрпошти» та «Нової Пошти» не було повідомлень про фінансову допомогу 5000 гривень за опитування.

По-друге, сайти, на які посилаються у дописах, не належать компаніям «Укрпошта» та «Нова Пошта». Це видно з адрес сайтів, справжні сайти «Укрпошти» (ukrposhta.ua) та «Нової Пошти» (novaposhta.ua) не містять зайвих літер у назві сайту. Відрізняється також і вигляд оригінальних сайтів та фейкових. 

На сайтах шахраїв не працюють будь-які кнопки, крім тих, що потрібні для участі в розіграші. Наприклад, на фейковому сайті «Укрпошти» не можна потрапити  на головне меню, хоча така кнопка на ньому є. 

На фейкових сайтах «Укрпошти» та «Нової Пошти» опубліковані опитування, які нібито дозволяють отримати 5000 гривень. Це 4 простих запитання, наприклад, «Ви знаєте “Укрпошту”?» або «Ви знаєте «”Нову пошту”?». Запитання на обох сайтах одні й ті ж, змінена лише назва компаній та колір.

Питання 1 на обох фейкових сайтах

Питання 2 на обох фейкових сайтах

Питання 3 на обох фейкових сайтах

Питання 4 на обох фейкових сайтах

Після того, як користувач дасть відповідь на всі запитання, зʼявляється можливість виграти подарунки з трьох спроб. На обох сайтах нам «вдалося виграти кошти» з другої спроби. 

Далі зʼявилося повідомлення про виграш 5000 гривень (на сайтах написано з допущенням помилки — «гривен»). Для того, щоб отримати подарунок, потрібно поділитися інформацією у 5 групах або з 20 друзями та завершити реєстрацію.

Поділитися з друзями можна у Viber або Messenger. Ми не робили цього, але кілька разів натиснули на слово «Viber» та не дозволили сайту відкрити додаток. Утім, синя смужка заповнилася сама, і нам вдалось перейти до наступного етапу.

Після того, як ми нібито поділилися інформацією з друзями, на сайтах запропонували ввести код та зачекати, коли адміністратор розгляне нашу заявку. При спробі ввести код перевірки відкривається посилання на сторонній сайт із відео, найімовірніше, так збільшують кількість переглядів.

Також на обох сайтах є по 183 коментарі від «задоволених учасників», які отримали допомогу від «Укрпошти» або «Нової Пошти». Однак це фейкові коментарі від акаунтів з іменами, не притаманними українським користувачам, наприклад, Аманда Мораес, Джуніор Б’янчессі, Ліам Міллар, Шрі Рахма тощо. У багатьох коментарях фото та імʼя і прізвище користувача не збігаються з родом дієслова, наприклад, Шрі Рахма з фото жінки пише, що «був присутній», а Габріель Феррейра з фото чоловіка «Супер, я ніколи нічого не вигравала, я вражена».

Скриншоти коментарів

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний