ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Голосування за закон про мову телефоном | VoxUkraine

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Голосування за закон про мову телефоном

21 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
2527

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що потрібно зателефонувати на спеціальний номер, щоб проголосувати за закон про мову. 

«Терміново подзвони на цей номер. Це для прийняття закону про мову. Сьогодні ВР приймає закон. Просто набрати номер і голос скаже: “ваш голос прийнято” 0800302299. Передай, кому можеш».

Аналогічно повідомлення українці отримували і на мобільні телефони, а також у розсилках в Месенджерах.

Проте, це фейк.

  1. Голосування за прийняття законодавчих рішень здійснюється лише народними депутатами. Тому, «голосування по телефону» звичайних людей позбавлене юридично-правової сили.  
  2. Жоден орган української влади офіційно не заявляв про наведену вище ініціативу. 
  3. Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» набув чинності ще 16 липня 2019 року. Саме він регулює функціонування української мови у державному управлінні, сфері послуг, освіті й медіа просторі. 

Можливо, шахраї намагались пов’язати ці повідомлення із розглядом законопроекту Максима Бужанського про державну мову. Однак, його розгляд планувався на 17 липня, а перші повідомлення про можливий розгляд з’явились 13 липня. Розсилка шахраїв розпочалась раніше, 9 липня.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний