ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Грошовий подарунок від «Нової Пошти» до 8 березня

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Грошовий подарунок від «Нової Пошти» до 8 березня

8 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
6585

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють повідомлення, нібито «Нова Пошта» запустила розіграш, де пропонує пройти опитування та виграти 6000 гривень.

Утім, це — шахрайство, Нова Пошта спростувала повідомлення про розіграш.

Скриншот із сайту, який поширюють користувачі

По-перше, на офіційному сайті та сторінці «Нової Пошти» у фейсбуці спростували повідомлення про розіграш та наголосили, що компанія ніколи не проводить подібних заходів.

По-друге, сайт, на який посилаються, не належить компанії «Нова Пошта». Справжня адреса сайту «Нової Пошти» — novaposhta.ua. Також аби переконати користувачів узяти участь у розіграші, шахраї додають «радісні» коментарі від тих, хто вже нібито виграв гроші. Зокрема користувачі нагадують ботів, адже мають непритаманні Україні імена, наприклад Луїс, Карлос або Адріано. Також у коментарях можна помітити суттєві помилки, як от користувач Мілена Баєрле пише, що гроші «доставили» або ж використовує слова із закінченням чоловічого роду («зустрічав»). 

Скриншот із сайту, який поширюють користувачі

Щоб виграти подарунок, користувачі мають відповісти на 4 запропоновані запитання: «Чи знаєте ви Нову Пошту?», «Скільки вам років?», «Як ви думаєте про Нова Пошта?» та «Ви чоловік або жінка?». Самі запитання сформульовані некоректно, адже назву компанії пишуть у називному відмінку, а не родовому (правильно — «Що ви думаєте про Нову Пошту?»). Після цього користувач має можливість виграти грошовий подарунок із 3 спроб. Нам вдалося «виграти» гроші з першої спроби.

Скриншот із сайту, який поширюють користувачі

Щоб отримати подарунок, користувач має поділитися інформацією про розіграш у 5 групах або з 20 друзями та завершити реєстрацію. Варто зазначити. що на фейкове повідомлення вказує помилка в написанні слова «гривен» (правильно — «гривень»).

Також ми натиснули на «поділитися», однак насправді не відправляли повідомлення іншим користувачам. Зрештою синя смужка заповнилася сама. Після цього на сайті пропонують ввести код та зачекати, коли адміністратор розгляне нашу заявку. Однак при спробі ввести код відкривається сторонній сайт, доступ до якого обмежений.

Раніше ми вже спростовували фейк, нібито українські банки виплачують грошову допомогу у зв’язку з енергетичною кризою у країні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний