ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Кожен громадянин України має змогу отримати соціальну виплату від 18 500 грн після перевірки карти від «Фонду допомоги»

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Кожен громадянин України має змогу отримати соціальну виплату від 18 500 грн після перевірки карти від «Фонду допомоги»

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1397

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито кожен громадянин України має змогу отримати соціальну виплату від 18 500 грн згідно з нещодавно підписаною постановою 28/9328к. Отримання виплати вимагає термінової перевірки картки. 

Утім, це — шахрайство. 

Скриншот допису

Виплати ніби здійснює «Фонд допомоги». Жодної інформації про цей фонд у відкритому доступі немає, до переліку організації та фондів, які допомагають українцям під час війни, він теж не входить. 

На фейсбук-сторінці фонду вказано, що він надає фінансові послуги. Однак згідно з ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг», фінансові послуги можуть надавати лише фінансові установи, тобто банки. 

Вимагаючи перевірку картки, шахраї дізнаються конфіденційну інформацію клієнта банку: номер банківської картки, термін її дії, CVV2-код, — тим сами отримуючи доступ до коштів на рахунках.

Раніше VoxCheck вже писав про шахрайську схему, автори якої посилались на постанову 28/9328к. Такої постанови не існує, її не видавав жоден орган.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний