ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Можливість повернути компенсацію за ПДВ

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Можливість повернути компенсацію за ПДВ

30 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
47706

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що можна повернути компенсацію за сплачений податок на додану вартість (ПДВ) від 7 тис. грн до 90 тис. грн не пізніше 29 серпня 2021 року. Виплату нібито здійснює ЕКЦ ПНГК — Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів.

Приклад посилання, яке поширюють шахраї

Утім, це — фейк. А дії авторів допису — шахрайство.

По-перше, в Україні немає Єдиного Компенсаційного Центру Повернення Невиплачених Грошових Коштів.

По-друге, немає жодного нормативного акту, який дозволив би отримати такі виплати. На сайті вказано, що виплати можна отримати згідно з постановою 28/9329к, спрямованою на підтримку імпортозаміщення та підвищення благоустрою громадян. Утім, таку постанову не видавав жоден орган. 

Раніше шахраї поширювали інформацію про такі виплати, але кінцевим терміном можливого отримання компенсації вказували 16 серпня. У Департаменті кіберполіції Національної поліції України повідомили про цю шахрайську схему, там вже отримали низку звернень щодо таких публікацій у соцмережах.

Шахраї займаються фішингом, мета якого виманювання персональних конфіденційних даних. На сайті просять вказати електронну пошту, номер телефону та низку контактних даних. Пізніше називають суму можливої компенсації та пропонують оплатити невелику суму за юридичні послуги для реєстрації анкети. Шахраї надсилають посилання, де потрібно ввести усі дані своєї картки — номер, термін дії та CVV2 код. Так вони отримують доступ до усіх коштів на картці.

Крім того, на сайті у тексті є низка помилок: «згідно постанові 28/9329к, направленого», тоді як правильно — «згідно з постановою 28/9329к, спрямованою на», «музикальні інструменти», а правильно — «музичні інструменти», «інші товари, не вхідні в перелік», а правильно — «інші товари, що не входять до переліку». Це може бути свідченням неправильного перекладу з російської мови.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний