ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Українці можуть отримати 7000 грн компенсації за програмою «єДопомога»

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Українці можуть отримати 7000 грн компенсації за програмою «єДопомога»

28 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
3175

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що кожен українець може отримати компенсацію у розмірі 7000 грн через Єдиний компенсаційний центр повернення невиплачених грошових коштів. Виплати нібито здійснюються через платформу «єДопомога» та у партнерстві з Міністерством соціальної політики.

Утім, це — шахрайство. Такої програми допомоги не існує.

Скриншот допису

На сайті платформи «єДопомога» немає інформації про виплати через Єдиний Компенсаційний Центр Повернення Невиплачених Грошових Коштів. Ба більше, в Україні немає Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів.

На платформі «єДопомога» є три розділи: грошова допомога від держави, отримання та надання волонтерської допомоги та виплати від міжнародних організацій. Грошова допомога від держави призначена лише для ВПО. Виплати від міжнародних організацій здійснюються для різних категорій населення. Пріоритетними є найнезахищеніші верстви населення: люди з інвалідністю, пенсіонери, одинокі мати або батько, багатодітні сім’ї, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

Сторінка у фейсбуці, з якої поширюють фейковий допис, належить шахраям. На ній мало читачів, немає ніяких публікацій. На офіційній сторінці «єДопомоги» у фейсбуці — понад 12 тисяч читачів. 

Скриншот фейкової сторінки

Єдиний компенсаційний центр повернення невиплачених грошових коштів — шахрайська організація, про яку ми писали раніше. На сайті Центру просять вказати електронну пошту, номер телефону та контактні дані. Пізніше називають суму можливої компенсації та пропонують оплатити невелику суму за юридичні послуги для реєстрації анкети. Шахраї надсилають посилання, де потрібно ввести усі дані своєї картки: номер, термін дії та CVV2-код. Так вони отримують доступ до всіх коштів на картці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний