Beta

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Збір коштів для родини, яка потрапила у ДТП та отримала опіки

16 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
99

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У соцмережах поширюють допис про начебто сім’ю Бондаренків із Білої Церкви, яка дорогою до Одеси потрапила в ДТП та отримала опіки від вибуху газового балону в авто. Користувачів просять перераховувати кошти на банківську карту на ім’я Бондаренко Тетяни Василівни. До дописів додають світлини нібито сина та тата, які страждають від опіків. 

Це шахрайство: насправді на фото зображені зовсім інші люди.  

З’ясувати походження обох фото можна за зворотнім пошуком у Google (тут і тут). Світлину хлопчика, якого називають Артемом Бондаренко, у 2015 році поширило британське видання Metro UK. У статті йдеться, що це шестирічний Деклан Бітмід-Елліс із міста Каршалтон в Англії. І його тіло вкрилося пухирями не через опіки, а сильну алергічну реакцію на антибіотик амоксицилін. 

На другому фото — поранений у 2014 році в Луганській області боєць АТО Роман Головко. Він потрапив під обстріл із реактивної системи залпового вогню «Смерч» із території Росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі