ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Зеленський роздає гроші від благодійної організації | VoxUkraine

ОБЕРЕЖНО, ШАХРАЇ: Зеленський роздає гроші від благодійної організації

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
3 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
4435

Перевірка фактів у рамках партнерства з Facebook

У мережі віральним стає пост, написаний нібито від імені Володимира Зеленського. У ньому йдеться про те, що кожен охочий може отримати гроші з благодійної організації «Pandemic COVID-19» – від 1 до 9 млн, валюта часто не вказана, але для цього потрібно зареєструватися та поширити пост у групах Facebook 10 разів.

Утім, така заява – фейк, а дії схожі на шахрайські.

По-перше, це не офіційна сторінка Володимира Зеленського: сторінка зареєстрована, як персональний блог, не верифікована Facebook (не має синьої галочки біля імені), має трохи більше 1000 підписників, а в кінці імені є незрозумілі дописи, наприклад, «aniisa29».

По-друге, на сторінці створено всього кілька дописів і всі однотипні – про «роздачу» грошей. Деякі пости – поширення з інших сторінок «Зеленського», зареєстрованих як «бренди одягу».

По-третє, пости містять помилки, ймовірно, допущені автоматичним перекладачем: наприклад, «спільніть» замість «поширте» чи «поділіться».

У чому полягає шахрайство?

На відміну від інших шахрайських схем, тут не просять оплатити «комісію» для переказу коштів. Швидше за все, це накрутка підписників для публічних сторінок. 

У майбутньому ці сторінки можуть змінити фото, видалити всі попередні записи — зокрема і про грошові подарунки — і використовуватись для просування брендів – магазинів чи публічних сторінок.

Раніше ми уже викривали аналогічні «розіграші» грошей, телефонів та авто від знаменитостей, а персону президента України уже використовували, коли українцям «обіцяли» 16000 грн за участь в опитуванні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний