Офіційне безробіття

Офіційне безробіття

Photo: ua.depositphotos.com / ArturVerkhovetskiy
27 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
2441

«Справжній» рівень безробіття, тобто визначений за допомогою опитувань (за методологією Міжнародної організації праці) наразі визначити неможливо, оскільки Держстат зі зрозумілих причин не проводить опитування.

Телефонне опитування групи «Рейтинг» показало, що наприкінці квітня 39% тих, хто мав роботу до 24 лютого, втратили її, а 24% – працювали віддалено або частково. Це трохи краще, ніж у березні, коли роботи не мали 53%. Опитування «Gradus Research» також показує поступове відновлення бізнесу.

Проте поглянемо на офіційні дані Служби зайнятості. Як бачимо, з початком повномасштабної війни кількість вакансій сильно скоротилася, проте кількість зареєстрованих безробітних також скоротилася – вочевидь, тому, що частина людей виїхали за кордон, а частина не стали реєструватися з різних причин.

Дані: Державна служба зайнятості

Втім, кількість кандидатів на одну вакансію станом на 1 травня виросла на 80% порівняно з 1 лютого 2022 року. Найбільше цей показник виріс для галузі готелів/ресторанів (3,3 раза) та освіти (майже вп'ятеро). На наступному графіку наведено галузі з найбільшою кількістю кандидатів на одну вакансію.

Дані: Державна служба зайнятості

Найбільша частка як шукачів роботи, так і вакансій, зосереджена в найбільших галузях економіки - сільське господарство, торгівля, переробна промисловість, транспорт. Велика частка як вакансій, так і шукачів роботи в галузі “державне управління”, можливо, пов'язана з тим, що підприємства та шукачі роботи державного сектору, на відміну від приватного сектору, надають перевагу державній службу пошуку роботи.

Дані: Державна служба зайнятості

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний