Огляд проросійських наративів у ЗМІ Німеччини та Італії про незацікавленість Заходу в проблемах України

Огляд проросійських наративів у ЗМІ Німеччини та Італії про незацікавленість Заходу в проблемах України

Photo: ua.depositphotos.com / inside-studio
11 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
706

В умовах гібридної війни росії з Україною в проросійських ЗМІ часто можна було зустріти тези про небажання Заходу допомагати Україні, скорочення або припинення допомоги, “розчарування” щодо реформ чи самої України. Нібито, Захід вже втомився допомагати, не бачачи результату, до того ж налагодження відносин з росією вигідніше.

Однак подібні популістські заяви є неправдою та маніпуляціями. США, Канада, Велика Британія, Європейський Союз та інші партнери незмінно підтримують Україну у протистоянні російські агресії.

Фейк: Заходу байдуже на Україну

У німецьких та італійських проросійських ЗМІ пишуть про те, що майбутнє України нікого не хвилює, навіть самих українців. Україна нібито втратила свою пріоритетність для західних партнерів. Ось приклад:

  • “Але що буде з Україною?” вам може бути цікаво. Ну, здається, правильна відповідь на це запитання: “Нікого не хвилює”. Серйозно, дивлячись на новітню українську історію, здається, це єдина відповідь, яка має сенс. Американцям, звичайно, завжди було байдуже, росіяни колись переймались, але з кожним днем все менше, а самим українцям теж байдуже, і вони це довели, голосуючи ногами. Європейський Союз і НАТО можуть бути дуже стурбовані тим, що посеред Європи матимуть велику невдалу державу” (“Ma che ne sarà dell’Ucraina?” ci si potrebbe chiedere. Beh, la risposta corretta a questa domanda sembra essere: “Non importa a nessuno.” Seriamente, guardando la recente storia ucraina, questa sembra essere l’unica risposta che ha senso. Agli Americani certamente non è mai importato, ai Russi una volta importava, ma importa sempre meno ogni giorno che passa, e nemmeno agli Ucraini stessi importa e lo hanno dimostrato votando con i piedi. L’Unione Europea e la NATO potrebbero preoccuparsi molto di avere un grande stato fallito nel bel mezzo dell’Europa”) Come Don Chisciotte

Як насправді?

Україна є стратегічним партнером як для ЄС, так і для США. Після початку російської збройної агресії у 2014 році США та ЄС послідовно підтримували Україну в питаннях територіальної цілісності та державного суверенітету. Ця підтримка триває як в економічних, так і в політико-дипломатичних рамках, де ключову роль посідає сфера безпеки та оборони. 

ЄС підтримує Україну в забезпеченні стабільного, процвітаючого та демократичного майбутнього для її громадян і непохитно підтримує незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України. Угода про асоціацію, включаючи її Поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі (ПВЗВТ), підписану у 2014 році, є основним інструментом для зближення України та ЄС, сприяння глибшим політичним зв’язкам, міцнішим економічним зв’язкам та повазі спільних цінностей.

ПВЗВТ збільшила двосторонню торгівлю між Україною та ЄС, котрий є головним торговельним партнером України. За результатами 2021 року питома вага торгівлі товарами та послугами з ЄС склала 39% від загального обсягу торгівлі України.

Крім цього, з 2014 року ЄС та його фінансові установи зібрали понад 15 млрд євро грантів та позик для підтримки реформ в Україні. 

Відносини між США та Україною є двосторонніми відносинами двох незалежних країн. Вашингтон тісно співпрацює з Україною, спрямовуючи свою допомогу на підтримку демократичного розвитку країни та допомагаючи Україні протистояти російській агресії.  

Сполучені Штати та Україна мають двосторонню інвестиційну угоду із 2008 року.  Американо-українська рада з торгівлі та інвестицій була створена згідно з угодою між країнами про торговельно-інвестиційне співробітництво та працює над розширенням комерційних та інвестиційних можливостей шляхом виявлення та усунення перешкод для двосторонньої торгівлі та інвестиційних потоків.

У лютому 2019 року Верховна Рада України внесла зміни до Конституції та закріпила курс України на ЄС та НАТО.

Фейк: США не вважають Україну важливою

На фоні скупчення російських військ на кордоні з Україною наприкінці 2021 року проросійське видання UncutNews писало, що Америка не вважає за потрібне допомагати Україні в ймовірній війні з росією.

  • “Україна знає, що Росія може знищити її військові сили звичайними ракетами, не перекидаючи війська через кордон. Українці також знають, що їм ніхто не прийде на допомогу. Про це заявив сам Пентагон” (“Die Ukraine weiß, dass Russland ihre Streitkräfte mit konventionellen Raketen auslöschen kann, ohne Truppen über die Grenze zu schicken. Die Ukrainer wissen auch, dass ihnen niemand zu Hilfe kommen wird. Das Pentagon selbst hat angekündigt, dass keine US-Truppen in die Ukraine entsandt werden sollen”) Uncut News

Як насправді?

Коли загроза повномасштабного російського вторгнення на українську територію почала рости, США підтримали Україну. Джо Байден неодноразвово заявляв про непохитну підтримку Сполученими Штатами суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої агресії Росії на Донбасі та в Криму. 

Із 2014 року по січень 2022 ЄС надав Україні близько 17 млрд євро у вигляді грантів та кредитів, з яких 9,6 млрд євро цієї фінансової підтримки надійшли у вигляді кредитів від Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.  Також із 2014 по 2021 рік США надали понад 2,5 млрд доларів у вигляді допомоги в галузі безпеки.

Фейк: Для Заходу Україна є лише буферною зоною

Російські та проросійські медіа, як-от UncutNews (Німеччина), стверджують, що для Заходу та НАТО Україна потрібна лише як буферна зона між НАТО та Росією.

  • “Україна потрібна НАТО як буферна зона” (“Das Bündnis braucht die Ukraine als Pufferzone”) UncutNews

Як насправді?

У 2015 році Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна — не буферна зона, а незалежна, суверенна держава. 

Буферні держави не мають права вступати у військові блоки та брати участь у війнах інших держав. З 2019 року реалізація Україною стратегічного курсу на набуття членства в ЄС та в Організації Північноатлантичного договору закріплено в Конституції. 

Відносини між Україною та НАТО розпочалися в 1990-х роках. Тоді Україна була однією з перших держав, що приєдналася до програми “Партнерство заради миру” (ПЗМ). Відносини зміцнилися з підписанням у 1997 році Хартії про особливе партнерство, яка створила Комісію Україна-НАТО (NUC) – орган, який ухвалює рішення стосовно розвитку відносин і співробітництва, підтримує зусилля України щодо просування вперед реформ, спрямованих на реалізацію євроатлантичних прагнень.  З метою підтримки співробітництва на місцях, в Україні діють Центр інформації та документації НАТО (з 1997 р.) та Офіс зв’язків із НАТО (з 1999 р.). 

Співпраця з НАТО посилилася після анексії Криму та початку війни на Донбасі. Так, у 2016 році було прийнято Комплексний пакет допомоги із 16 проєктів та цільових трастових фондів. Системно проводяться військові навчання.

Основна увага Альянсу зосереджується на реформах сектору безпеки і оборони.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний