П’ять прорахунків бліц-кригу путіна в Україні

П’ять прорахунків бліц-кригу путіна в Україні

Photo: ua.depositphotos.com / MAXSHOT
8 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
577

За два тижні війни в Україні, росія наробила багато лиха, але так і не просунулася у напрямку мети — загарбання незалежної держави. Військо, що раніше називало себе другою армію світу, зараз в очах світу виглядає просто жалюгідно. Західні медіа пишуть, що путін вже шукає «цапа-відбувайла», аби покласти на нього відповідальність за провал окупації. Тим часом ми виділили 5 головних прорахунків головного агресора.

1 місце. Втрати без жодних досягнень

За 13 днів, упродовж яких росія намагається підкорити Україну, загарбникам на довгий час не вдалося окупувати жодний населений пункт держави та наблизитися до столиці. Їхні втрати колосальні: щонайменше 12 000 особового складу, 1036 БМП і БТР, 303 танки, 48 літаків, 80 гелікоптерів, 120 одиниць артилерії — загалом на понад 14,2 млрд дол. США.

Так, ціна спротиву з боку українців надзвичайно дорога. Але наше єднання і бойовий дух щодня стають міцнішими, не лишаючи ворогу шансів.

2 місце. Говіркі полонені

У той час як спочатку полонені російські окупанти стверджували, що їхали на «військові навчання», а про те, що матимуть брати участь у бойових діях та вбивати мирне населення не знали, зараз у багатьох відео вони самі себе називають окупантами і вбивцями. Складно сказати, наскільки щирими є слова полонених про те, що вони засуджують своє командування за злочинні накази. Достеменно одне: окупанти побачили, що їхні звірства та руйнування в Україні не мають нічого спільного з визволенням.

Відео з полоненими. YouTube-канал СБУ.

3 місце. Розгортання табору на території Чорнобильської АЕС

Загарбники, маючи на меті вплинути на поступливість України та залякати світ, обстрілюють робочі атомні електростанції (Запорізька АЕС в Енергодарі), а самі розбили військовий табір на території ЧАЕС. І це — їхня стратегічна помилка. За даними Державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, знаходячись у зоні відчуження та без дотримання правил особистої безпеки при роботі на радіоактивно забрудненій території, окупанти зазнають значного зовнішнього та внутрішнього опромінення. У майбутньому це може мати стохастичний прояв у формі онкозахворювань.

4 місце. Стаття «Наступление России и нового мира»

26 лютого рівно о 8 ранку на сайті “Риа Новости” вийшла стаття «Наступление России и нового мира». Автор тексту Пьотр Акопов натхненно і в деталях розповідає про «решение украинского вопроса», яке нібито ось-ось відбулося руками путіна. З’ясувалося, що стаття мала стати підсумком підкорення України і пояснити світу задум «великого визволителя». Однак коли рф отримала відсіч, текст просто забули прибрати з сайту. Його згодом все ж прибрали, але копія залишилася в історії.

5 місце. Парадна форма для врочистостей у Києві

Українські військові знайшли в Ірпені (передмістя Києва) склади з військовою парадною формою рф. Все вказує на те, що орда планувала провести у Києві великий парад на честь успішного вирішення того, що вони називають українським питанням. Бліцкриг не вдався. Знайдена форма стане ще одним артефактом плану путіна із захоплення України.

Висновки

Очевидно, що путін прорахувався. Однак, це не означає, що росія стала менш небезпечною. Опитування показують, що близько 70% росіян підтримують війну проти України. І справа не лише в пропаганді (хоча і в ній теж). А в тому, що для більшості росіян ідея імперськості набагато ближча ніж, наприклад, ідея якісного медичного обслуговування для них самих. Тому насіння пропаганди падало на підготовлений ґрунт. Тому всі 140 мільйонів росіян відповідальні за вбивства українців.

У певному сенсі Україні пощастило, що на чолі росії слабка й недалека людина з сумнівною освітою. Набагато гірше було б, якби її очолював справді енергійний та грамотний лідер, який зумів би подолати корупцію у своєму оточенні та створити потужну армію. Тому не варто розраховувати на військовий переворот у росії, адже в результаті військового перевороту до влади може прийти саме такий лідер. Не варто розраховувати й на народний бунт — в СРСР до початку бунтів пройшло 10 років війни в Афганістані, із них 5 років “гласності”. Російська загроза для світу зникне лише тоді, коли зникне сама росія, наприклад, розпадеться на національні держави.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний