ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: 20 дивовижних фактів про світ

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: 20 дивовижних фактів про світ

27 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
1799

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють список «20 фактів, які звучать як брехня, але це правда» про різні явища в природі. Утім, не всі перелічені факти відповідають дійсності. Зокрема, у  цій статті хибно або безпідставно стверджують, що: 

  • Ще ніхто не зміг приручити африканського слона. Тільки індійський слон піддається дресируванню.
  • У людському організмі в 10 разів більше бактерій, ніж клітин.
  • Читання при поганому освітленні або з екрана монітора ніяк не впливає на погіршення зору.
  • На кожну людину припадає близько 1,6 млн мурах. Загальна маса всіх цих мурах приблизно така ж, як і маса всіх людей на планеті.
  • У ската 27 тисяч смакових рецепторів. Це в 4 рази більше, ніж у людини 

Африканські слони

Усього розрізняють 2 великі групи слонів: африканські (поділяються на саванних та лісових) та індійські (інша назва — азіатські). Вони відрізняються між собою низкою зовнішніх ознак. Хоча індійських слонів дійсно частіше використовують у сфері розваг та туризму, африканські слони теж піддаються дресируванню.

Індійський (зліва) та африканський (справа) слони

В інтернеті можна знайти чимало відео, де люди займаються дресируванням африканських слонів.

Слони не можуть стати свійськими тваринами, як, наприклад, коти чи собаки. У неволі вони живуть в середовищі, яке порушує звичний для них образ життя та погіршує фізичне, психічне здоров’я. Слони — соціальні тварини, тому страждають, коли люди відривають їх від родини. Використання будь-яких тварин з метою розваги є порушенням їхніх природних потреб.

Співвідношення бактерій та клітин у людському організмі

Раніше дійсно вважали, що співвідношення бактерій та клітин у людському організмі становить 10:1. Ці розрахунки були вперше представлені у науковій статті 1972 року. Однак останні оцінки відрізняються від цього твердження. У дослідженні 2016 року вчені встановили, що насправді це співвідношення становить близько 1,3:1 у середньостатичного дорослого чоловіка. Це ж співвідношення у жіночому організмі — 2,2:1.

Вплив читання при поганому освітленні або читання з гаджетів на здоров’я

Читання при поганому освітленні або читання з гаджетів не погіршує гостроту зору. Проте це не означає, що такий вид читання зовсім не має негативного впливу на здоров’я. У такому режиму читання очі швидше втомлюються, і згодом людина може відчувати напруження та сухість в очах. Одним із чинників розвитку синдрому сухого ока — хвороби, при якій виробляється недостатньо сліз для зволоження очної поверхні, — є зменшення частоти моргань під час роботи за комп’ютером. Тому для кращого здоров’я очей лікарі рекомендують робити перерви під час тривалого користування гаджетами.

Інші тези

Щодо тези “маса всіх мурах дорівнює масі всіх людей”, вперше вона з’явилася в науково-популярній книзі 1994 року “Подорож до світу мурах” (Journey To The Ants). Сьогодні це твердження піддають сумніву, оскільки серед вчених немає консенсусу щодо загальної кількості мурах у світі та їхньої середньої маси.

Кількість смакових рецепторів у ската складно перевірити, оскільки у відкритих джерел немає такої інформації. В інших ресурсах, схожих на статтю про “20 фактів, стверджують, що сом, а не скат, має 27 тис. рецепторів. Соми дійсно мають багато рецепторів — у середньому більше 100 тис.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний