ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Австралійські офіцери можуть викрадати людей та примусово вакцинувати | VoxUkraine

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Австралійські офіцери можуть викрадати людей та примусово вакцинувати

30 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
880

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про те, що згідно з австралійським законом про охорону здоров’я, австралійські офіцери мають право затримувати та викрадати людей для примусової вакцинації, і навіть знімати все, «включаючи спідню білизну», щоб вводити вакцини. Прем’єр-міністр Австралії нібито також підтримав ці накази.

Однак, це перебільшення. 

Автори допису посилаються на 185-ту статтю Закону про охорону здоров’я штату Західна Австралія від 2016 року. Згідно із законом, уповноважені органи можуть направляти дорослих та дітей на тестування та вакцинацію лише в умовах надзвичайного стану в галузі охорони здоров’я.

У законі йдеться про застосування «розумної сили» для забезпечення дотримання цих вказівок: зняття одягу повинно здійснюватися з порядністю та чуйністю, зняття одягу дитини повинно здійснюватися в присутності батьків чи опікунів та обов’язкове дотримання норм приватності та гідності людини. Проте, викрадати людей на вулицях та примусово вводити вакцини правоохоронці не будуть.

До того ж, цей закон діє лише в одному штаті — Західна Австралія, а не на всій території країни. До речі, іноземні незалежні фактчекери вже спростовували цей фейк тут і тут

А от Скотт Моррісон, прем’єр-міністр Австралії, під час підписання контракту з компанією AstraZeneca про постачання вакцини проти COVID-19 заявив, що вакцинація проти коронавірусу буде для австралійців «настільки обов’язковою, наскільки це можливо». Але він хотів підкреслити на важливості вакцинації, а не на примусових заходах. 

Тому невдовзі Моррісон підтвердив, що в «Австралії немає обов’язкових вакцин і не існує речей, які змушують людей щось робити. Ми лише хочемо досягти якомога більшої вакцинації, якщо вакцина насправді виявиться успішною і пройде через ці випробування».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний