ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Бузина має лікувальні властивості проти низки захворювань

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Бузина має лікувальні властивості проти низки захворювань

21 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
11838

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що бузина нібито може вилікувати низку захворювань та станів — нормалізує діяльність кишково-шлункового тракту, допомагає при опіках, сприяє схудненню, знижує артеріальний тиск, зміцнює імунну систему та допомагає при простуді.

Однак, це — перебільшення. Дослідження не підтверджують ефективність бузини при низці хворобів та станів, утім вона потенційно дієва при застуді.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Бузина — це рослина, ягоди якої використовують, зокрема, для виготовлення ліків. 

Бузина

Бузина потенційно ефективна при застуді та грипі. Сироп з ягід бузини може полегшити симптоми захворювання, якщо приймати його протягом перших 48 годин після появи ознак хвороби. Однак, деякі дослідження показують, що бузина неефективна для людей, які мають проблеми з легенями або дітей до 12 років. Прийом льодяників із бузиною протягом перших 24 годин захворювання також може полегшити симптоми застуди або грипу.

У народній медицині бузину використовують при хворобах серця, нежиті, підвищеному холестерині, захворюваннях легенів, синдромі хронічної втоми, також при ВІЛ/СНІД, ожирінні та запаленні ясен.Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання бузини при згаданих хворобах чи станах.

Вживати ягоди бузини потенційно безпечне, однак вживання листя, стебл або сирих ягід бузини може бути небезпечним. Сирі ягоди можуть спричиняти нудоту, блювоту та діарею.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний