ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Часник допомагає при низці станів та захворювань

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Часник допомагає при низці станів та захворювань

29 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
635

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь часнику для очищення судин, зміцнення імунітету, нормалізації тиску, зниження ризику розвитку раку, а також при артеросклерозі, хворобах серця, інфекційних захворюваннях, застуді та для довголіття.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність часнику при згаданих захворюваннях та станах.

У статтях про альтернативні методи лікування не завжди чітко стверджують, що рослина ефективна проти низки станів чи захворювань. Однак, у цих матеріалах не згадують доказову медицину, пропонують рецепти застосування відварів, настоянок чи мазі з різних рослин. 

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Часник не має доведеної лікувальної дії при жодних хворобах чи станах. У народній медицині його використовують при остеоартриті, застуді, раку шлунку та виразці. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання часнику при згаданих захворюваннях.

Науковці припускають потенційний лікувальний ефект часнику при атеросклерозі, діабеті, високому рівні холестерину, високому кров’яному тиску. Дослідження аліцину, основного компоненту часнику, поки не довели ефективність часнику як антибактеріального засобу в клінічних умовах, лише in vitro (або – «в пробірці» – тобто, коли дослідження не проводилися на живих організмах). Крім того, не можна оцінити, чи справді часник впливає на довголіття. Тож поки про лікувальні властивості часнику говорити рано, потрібно проводити подальші дослідження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний