ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Екстракт куркуми усуває смертельно небезпечні пухлини підшлункової залози | VoxUkraine

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Екстракт куркуми усуває смертельно небезпечні пухлини підшлункової залози

10 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
1315

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що екстракт куркуми може вилікувати рак підшлункової залози, у той час як традиційне лікування методом хіміотерапії є неефективним. 

У дослідженні, на яке посилається автор, йдеться, що екстракт куркуми може бути корисним для пацієнтів із раком підшлункової залози, оскільки він може зменшувати ріст ракових клітин. Утім, це лише in vitro дослідження («у пробірці» або поза живим організмом) та дослідження ксенотрансплантації (коли людські ракові клітини вживляють лабораторним мишам). Щоб робити загальні висновки про ефективність препарату, потрібно також враховувати дослідження in vivo, які вивчають його вплив речовини на ракові клітини безпосередньо в людському організмі.

Хоча є експериментальні свідчення, що куркумін може сприяти зменшенню росту пухлини при раку підшлункової залози та прямої кишки, все ж хіміотерапія є найкращим методом боротьби з окологічними захворюваннями. Відомо, що хіміотерапія може спричиняти різного роду побічні ефекти, однак на сьогоднішній день це найкраще, що може запропонувати сучасна доказова медицина. Огляд досліджень свідчить, що вживання куркуміну у ході хіміотерапії підвищує ефективність останньої.

Водночас основною проблемою куркуміну є його низька біодоступність. Тобто лише мала частка цього препарату здатна всмоктуватися в кров. Для подальшого дослідження ефекту від екстракту куркуми існує необхідно проводити додаткові дослідження

Незважаючи на те, що куркума та куркумін здебільшого добре переносяться організмом, все ж вони мають деякі побічні ефекти. Найпоширеніші з них пов’язані із шлунково-кишечним трактом. Протипоказано також приймати куркуму особам із будь-якими захворюваннями жовчних шляхів.

У будь-якому разі, через відсутність чітких наукових висновків щодо ефекту куркуми у лікуванні ракових захворювань, споживати її з метою самолікування у великій кількості та без рекомендації лікарів не слід.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний