ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Петрушка допомагає при низці станів та захворювань

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Петрушка допомагає при низці станів та захворювань

22 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
486

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про користь петрушки при низці захворювань та станів — для нормалізації підвищеного тиску, покращення роботи ендокринної системи, при цукровому діабеті, кон’юнктивіті, для підвищення апетиту та поліпшення зору. Також стверджують, що петрушка ефективна при захворюваннях нирок та серцево-судинної системи.

Однак, цьому немає підтверджень. Жодне дослідження не підтверджує ефективність петрушки при згаданих станах та захворюваннях.

У мережі можна знайти безліч порад, як лікуватися. Часто такі поради недієві, а іноді небезпечні для здоров’я. Тому перед тим, як використовувати будь-який засіб для лікування, обов’язково потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

З’ясувати, чи вітамін або харчовий додаток має доведену лікувальну дію у можна у базі WebMD. Вона дозволяє шукати за назвою продукту, хвороби чи стану

Петрушка — рослина, листя, насіння та корінь якої використовують для виготовлення ліків. Петрушка справді містить багато поживних речовин для організму та потенційно позитивно впливає на здоров’я людини. Петрушка ймовірно може допомогти підвищити апетит, покращити травлення та зменшити спазми. Однак, такі властивості петрушки потребують подальших досліджень.

У народній медицині петрушку використовують при кашлі, астмі, каменях в нирках, пухлинах, проблемах з менструальним циклом та інфекціях сечового міхура. Однак, наукові дослідження не підтверджують ефективність використання петрушки в лікувальних цілях.

Вживання петрушки у надмірних кількостях може бути небезпечним — це може спричинити анемію або проблеми з печінкою та нирками. Також небезпечним є застосування олії з насіння петрушки на шкіру, оскільки вона стає більш чутливою до сонця.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний