ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: У Китаї здійснюють примусову вакцинацію дітей проти COVID-19

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: У Китаї здійснюють примусову вакцинацію дітей проти COVID-19

22 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
1248

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Лідія Гончаренко поширила відео, на якому нібито зображено примусову вакцинацію дітей у Китаї. 

Лідія Гончаренко – директор громадської організації «Барви життя», у 2015 році балотувалася у Київську міську раду від партії «Батьківщина». Раніше ми неодноразово спростовували її тези. 

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так. 

Обов’язкова та примусова вакцинація — різні поняття. Примусова вакцинація означає, що особа не може відмовитися від щеплення. Вищі органи охорони здоров’я Китаю заявили, що рекомендація до вакцинації зберігається, проте остаточне рішення щодо щеплення приймає людина. 

Однак, згідно з Human Rights Watch, встановлення мети провакцинувати певну кількість населення Китаю без чіткого захисту прав людини створює можливість для влади зловживати квотою на вакцинацію. Саме це і сталося у Китаї влітку-восени 2021 року. В деяких випадках органи влади Китаю не застосовують фізичну силу щодо примусу до вакцинації, утім, покладаються на інші тактики, не пропонуючи регулярне тестування на вияв COVID-19 чи інше альтернативне рішення. 

Із 25 жовтня 2021 року у Китаї діє обов’язкова вакцинація для дітей від 3 років. Станом на цю ж дату, про таке рішення повідомили місцеві органи влади як мінімум 5 провінцій Китаю. Батьки можуть відмовитися від вакцинації своїх дітей, однак, у такому випадку, діти не можуть відвідувати заняття у школах. У вересні 2021 року низка урядів провінцій Китаю прийняли рішення, що дитина може ходити до школи тільки за умови вакцинації усіх членів її сім’ї. 

Позиція Європейського суду з прав людини передбачає, що обов’язкова вакцинація за умови відсутності протипоказань є прийнятною, адже вона передбачає захист суспільного інтересу та прав інших громадян на життя. Обов’язкова вакцинація — це втручання держави у приватне життя особи, однак, таке втручання є виправданим і не є порушенням статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якщо воно було законним, переслідувало легітимну мету та було необхідним в демократичному суспільстві. 

Введення обов’язкової вакцинації для дітей віком від 3 років пояснюють тим, що деякі частини Китаю приймають жорсткі міри для викорінення невеликих спалахів COVID-19. 

Нагадуємо, що ризик захворіти COVID-19 у дітей вище, ніж можливість отримати небажані реакції після вакцинації. Наприклад, міокардит (запалення серцевого м’яза) і перикардит (набряк або роздратування тканини, яка оточує серце) частіше зустрічаються внаслідок захворювання на COVID-19, ніж після вакцинації. Дітям, які мають імунні проблеми або небезпечний стан для здоров’я та життя, радять вакцинуватися, аби уникнути важкого захворювання на COVID-19. Вакцинація дітей від COVID-19 зменшить передачу вірусу і знизить ризик для вразливого прошарку населення, зокрема, для літніх людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний