ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Українських шкіл в інших країнах десятки, а подекуди і більше сотні | VoxUkraine

ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ: Українських шкіл в інших країнах десятки, а подекуди і більше сотні

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
23 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
5117

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація про кількість українських шкіл в інших країнах світу. Ці цифри порівнюють з кількістю шкіл з російською мовою викладання в Україні. До речі, такі дописи циркулюють ще з 2016 року.

Однак, навіть якщо цифри наближаються до правильних, що не завжди так, порівнювати кількість «українських» шкіл за кордоном зі школами з російською мовою викладання в Україні маніпулятивно. 

Варто розуміти, що бувають різні школи, а українські школи за кордоном це не загальноосвітні навчальні заклади, як в Україні. Школи в інших країнах переважно є культурними осередками, не мають державної акредитації і працюють один раз на тиждень, в суботу або неділю. У будні дні діти відвідують державні або приватні школи, де навчаються згідно з офіційними вимогами та навчальною програмою країни перебування.

В Австралії 10 українських суботніх шкіл, а не 15; в Аргентині – 12 суботніх шкіл при культурних товариствах, а не 73; у Бразилії – 5 суботніх шкіл, а не 12. У Словаччині немає 150 українських шкіл. Усього діє 7 навчальних закладів, де вивчають українську мову та літературу, а в Об’єднаній школі-гімназії імені Т. Шевченка міста Пряшів є українська мова викладання. Також діє українська недільна школа в Братиславі.

Натомість, школи в Україні з російською мовою викладання працюють за офіційними вимогами МОН. Від більшості шкіл на території України їх відрізняє лише мова викладання, тоді як навчальна програма в школах з українською та російською мовами викладання ідентична.

Українські школи в Криму справді відсутні.

Відкритих даних щодо кількості українських шкіл в Росії немає. 

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук зазначає, що в Росії немає жодної школи з українською мовою викладання.

Про це також писав віце-прем’єр-міністр України у 2014-2019 рр. В’ячеслав Кириленко.

Громадське Радіо, з посиланням на Володимира Єльченка, постійного представника України при ООН в 2015-2019 роках, також повідомляє, що в РФ немає українських шкіл. 

У свою чергу, кількість шкіл в Україні з російською мовою викладання суттєво перебільшена. Їх всього 125, а не більше 500. 

Згідно з даними, які МОН надало theБабель у відповідь на запит видання, ще у минулому році таких шкіл було 194.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний