ФЕЙК: ПЛР-тести не можуть виявити новий коронавірус | VoxUkraine

ФЕЙК: ПЛР-тести не можуть виявити новий коронавірус

28 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
5318

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Блогер та громадський діяч Остап Стахів записав відео про те, що:

  1. ПЛР-тести не можуть визначити наявність в організмі коронавірусу, адже вони визначають лише наявність ендосом;
  2. ендосоми, на які позитивно реагує ПЛР-тест, є саме в організмі літніх людей та людей з хронічними захворюваннями (груп ризику коронавірусу), а також виникає під час стресу;
  3. мережі 5G, які зараз тестують в Україні, впливають на організм людини так, що у ньому з’являються ендосоми. Тому у багатьох українців тести будуть позитивиними, особливо після запуску мережі 5G;
  4. ВООЗ не державна, а приватна структура, яка не захищає якусь конкретну націю, а працює на фармацевтичні кампанії. І якщо люди не будуть робити ПЛР-тести і не будуть вакциновані від коронавірусу, вони не матимуть права поїхати за кордон;
  5. ні в якому разі не можна робити ПЛР-тести.

У кінці відео Стахів робить висновок: ПЛР-тести фейкові, лікарні порожні, а отже – коронавірусу немає.

Все це – неправда

Що таке ПЛР-тести VoxUkraine пояснював у цьому відео:

Під час ПЛР-тесту виявляють не ендосоми, а РНК-вірусу, тобто його генетичний матеріал. Саме ця методика дозволяє відрізнити коронавірус від інших вірусів. І саме тому цей вид тестування є більш надійним, ніж експрес-тестування, яке спрямоване на виявлення антитіл до вірусу. Тому ПЛР-тест буде позитивним для тих людей, в організмі яких присутній генетичний матеріал – РНК коронавірусу. Ендосоми тут ні до чого.

Фейки про вплив мережі 5G на організм вже спростовували незалежні іноземні зарубіжні фактчекери. Основна суть – функціонування 5G не впливає на організм людини, а отже, не може спричинити позитивну реакцію на ПЛР-тест.

ВООЗ – це спеціалізована агенція ООН, що опікується проблемами охорони здоров’я на міжнародному рівні. А функціонує вона не лише за кошти приватних осіб, а й за кошти внесків від країн світу. Внески більшості держав у порівнянні з внесками США, Фонду Біла та Мелінди Гейтс, GAVI (Глобального альянсу з вакцин та імунізації), Великобританії, Єврокомісії, справді, незначні. Але це не дає підстав стверджувати, що організація діє в інтересах приватних структур, якщо не наведені докази зворотнього. 

З початку пандемії та введення обмежувальних заходів ряд країн не припиняли авіасполучення, тож можливість подорожувати залишалася навіть без щеплень. Більш того, не існує жодних заяв від країн, що вони заборонять в’їзд не вакцинованим особам. Тому припущення Остапа Стахіва – безпідставні вигадки.

Нарешті, заклик не робити ПЛР-тести – небезпечний. Уникаючи своєчасного тестування та виявлення коронавірусу людина може: 

  1. не звернутися вчасно за допомогою і перенести хворобу у важкому стані;
  2. заразити інших, зокрема, ті самі групи ризику, які з вищою ймовірністю перенесуть хворобу у складній формі.

Не лише ВООЗ наполягає не своєчасному тестуванні та зверненні до лікарів при перших проявах симптомів коронавірусу. Так, Міністерство охорони здоров’я України також зауважує про необхідність звернення до лікаря при симптомах ГРВІ чи COVID-19.

А робити висновок про неіснування коронавірусу зараз у травні – не логічно, адже новий штам китайські вчені виділили ще у січні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний