Пом’якшення карантину, груповий імунітет, друга хвиля. Коронавірусний дайджест №9 | VoxUkraine

Пом’якшення карантину, груповий імунітет, друга хвиля. Коронавірусний дайджест №9

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
27 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
2100

На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.

Статистика та розповсюдження вірусу

База статистичної інформації про пандемію коронавірусу (кількість випадків, одужання, летальні випадки, ситуація по країнах) у режимі реального часу:

Coronavirus Update (live) 

Financial Times підготувала добірку графіків та фактів стосовно коронавірусу, включно з даними про осередки хвороби, ситуацію у великих містах, а також з актуальними змінами перебігу пандемії:

Coronavirus tracked: the latest figures as countries fight to contain the pandemic | Free to read

The New Humanitarian проаналізував, як саме пандемія коронавірусу впливає на гуманітарні зусилля та місії по всьому світу. Коротко — не найкращим чином. Підсумки тижня: 

 • Oxfam припинить діяльність у 18 країнах, включаючи Афганістан та Гаїті
 • Кенія: Перші випадки коронавірусу у таборі Дадааб, серед хворих — волонтер
 • Афганістан: Громадські заворушення на тлі загострення проблем з продуктами харчування
 • М’янма: Припинення вогню не поширилося на найгостріший конфлікт в країні
 • Циклон Амфан: потужна буря випробовує надійність заходів зі стримування пандемії
 • Ємен: ООН скорочує контингент іноземних працівників
 • Південна Америка: переміщені корінні громади в небезпеці. 

Coronavirus and aid: What we’re watching, 21-27 May 

Ключові питання

Британський уряд підготував для громадян гайд з поведінки під час епідемії, включно з правилами поведінки у громадських місцях, а також з інформацією щодо проведення таких подій, як весілля і навіть похорони. 

Coronavirus outbreak FAQs: what you can and can’t do 

Розвиток ситуації

Aljazeera сповіщає про останні події, пов’язані з пандемією:

 • ВООЗ попередила про ризик «миттєвої другої хвилі» на фоні послаблень карантину у різних країнах, закликаючи уряди Європи та США посилити заходи з нагляду, тестування та відстеження випадків коронавірусу.
 • Іспанія переглянула кількість померлих від коронавірусу: нові цифри майже на 2000 людей менші, адже після перевірки регіональних даних виявилося, що деякі смерті були зафіксовані двічі, а ще деякі не були пов’язані з коронавірусом.
 • Суспільство Великобританії лютує через Домініка Камінгса, головного політичного радника прем’єр-міністра Бориса Джонсона, який порушив правила карантину, щоб поїхати зі свого будинку в Лондоні до будинку батьків на півночі — маючи при цьому підозру на коронавірус.
 • За даними університету Джона Хопкінса, в усьому світі підтверджено понад 5,5 мільйонів випадків коронавірусу. Померло понад 346 000 людей, а одужало понад 2,2 мільйона.

WHO sounds warning on coronavirus ‘second peak’: Live updates 

Коронавірус адаптується: китайські лікарі помітили, що коронавірус проявляється по-різному серед пацієнтів у новому осередку випадків на північно-східному регіоні порівняно з початковим спалахом у Вухані. Вони припускають, що збудник може змінюватися невідомим чином, що ускладнює зусилля щодо його усунення.

China’s new outbreak shows signs that coronavirus could be changing 

Чи безпечно пом’якшувати карантин: ВВС проаналізувала ризики, пов’язані з відкриттям громадських закладів та можливого відкриття транспорту та авіаперельотів. З матеріалу ви дізнаєтеся, чи безпечно перебувати:

 • У громадських місцях
 • У ресторані
 • У літаку
 • В офісі. 

Coronavirus: Can we stay safe as lockdown eases? 

Формування імунітету

«Шведська модель» продемонструвала, що план мінімальних обмежень задля набуття групового імунітету не працює:

 • Дослідження шведського агентства з питань охорони здоров’я показало, що лише у 7% людей у Стокгольмі виробилися антитіла до коронавірусу до кінця квітня.
 • Шведські експерти прогнозували, що до травня вірусом заразиться до половини населення. 
 • Експерти вважають, що для того, щоб досягти дієвого групового імунітету, заразитися вірусом щонайменше 60% населення потребує зараження вірусом, перш ніж досягти будь-якого захисного імунітету.

Coronavirus: Antibody study suggests Sweden not reaching herd immunity

The Guardian підготувала матеріал стосовно процесу розробки вакцини від коронавірусу — і проаналізувала фактори, через які виникає ризик, що вакциону знайти не вдасться. Детальніше читайте у матеріалі: 

Why we might not get a coronavirus vaccine 

Додаткові матеріали

Добірка інфографік стосовно ситуації з коронавірусом: 

COVID-19 #CoronaVirus Infographic Datapack — Information is Beautiful 

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний