Презентація першого рейтингу маніпуляторів та брехунів в українській політиці | VoxUkraine

Презентація першого рейтингу маніпуляторів та брехунів в українській політиці

11 Грудня 2017
FacebookTwitterTelegram
3991

Протягом вересня та жовтня команда VoxCheck відстежувала й оцінювала висловлювання топ-20 політиків, серед яких опинилися президент Петро Порошенко, прем’єр Володимир Гройсман, лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко, голова фракції “Опозиційний блок” Олександр Вілкул, лідер “Радикальної партії” Олег Ляшко, голова партії “За життя” Вадим Рабинович та інші. Хто з них маніпулює найбільше? 

VoxUkraine  презентує перший рейтинг маніпуляторів та брехунів серед українських політиків, підготовлений для журналу “Новое время” на основі моніторингу висловлювань 20 топ-політиків за два місяці 2017 року. Протягом цього періоду проект зібрав 424 висловлювання політиків, що містять факти й піддаються перевірці, та проаналізував їхню риторику. Згідно з дослідженням, українські політики кажуть правду лише в одному випадку з трьох. Вони активно використовують статистику у своїх промовах та часто роблять акцент на негативі. 60% з перевірених цитат виявилися саме з негативною конотацією – політики сварили своїх опонентів або критикували події в країні. Спостерігалася тенденція: критика опонентів та інші висловлювання з негативним забарвленням у 76% виявилялися брехнею, маніпуляцією або перебільшенням.

Запрошуємо на презентацію результатів проекту 14 грудня о 13:00 в Українському кризовому медіа-центрі (вул. Хрещатик, 2)

Учасники дискусії:

  1. Олена Шкарпова, лідер проекту VoxCheck
  2. Віталій Сич, головний редактор Новое время
  3. Ярина Ключковська, експерт з комунікацій
  4. Іван Гомза, кандидат політичних наук, викладач НАУКМА
  5. Михайло Мінаков, президент Фонду якісної політики, доктор філософських наук

Про VoxCheck

Фактчекінговий проект VoxCheck був створений у січні 2016 року в рамках організації VoxUkraine. За два роки роботи проект перевірив 1200 цитат близько 70 українських політиків. Проект перевіряє лише такі висловлювання політиків, що містять дані та статистику або факти.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі