«Робота у VoxUkraine – шанс впливати на зміни в країні» – Оксана Тимченко | VoxUkraine

«Робота у VoxUkraine – шанс впливати на зміни в країні» – Оксана Тимченко

7 Березня 2020
FacebookTwitterTelegram
2340

Оксана Тимченко аналізує відкриті дані і шукає в них не очевидну, приховану інформацію. Наприклад, в проекті бюджету на 2020 рік вона вишукувала «хотілки», тобто збільшення видатків за окремими статтями на користь зацікавлених осіб. Також займається скрейпінгом, пише код, який збирає дані веб-сайтів, зберігає їх і адаптує для подальшого аналізу.

Зараз Оксана перевіряє, як співвідноситься популярність окремих спеціальностей в закладах освіти з реальним попитом на них на ринку праці. Вона порівнює кількість заяв на вступ до вишів і вакансій на таку саму спеціальність на сайтах з пошуку роботи. 

Роботі з даними сприяє характер: Оксана спокійна і уважна до деталей. Щоправда, час від часу їй необхідно встати і пройтися, фізична активність допомагає думати. Оксана захоплюється бадмінтоном і планує найближчим часом відновити заняття. Тому на робочому столі лежить еспандер — для зміцнення кисті. 

VoxUkraine це перше місце роботи Оксани, вона прийшла сюди на стажування після закінчення університету Шевченка, де вивчала програмну інженерію на факультеті кібернетики. Оксана зізнається, що після закінчення школи ще не знала, чим хоче займатися в житті, а дорога до кібфаку вже була прокладена її батьками, які саме там здобували освіту. До того ж вона добре здала ЗНО і могла вступати будь-куди, а високі зарплати програмістів стали ще одним аргументом на користь кібернетики. Окрім власне знань за спеціальністю, вища освіта дає насамперед уміння вчитися і самостійно шукати інформацію, вважає Оксана. 

Після навчання Оксана мала вдосталь вільного часу і витрачала його на читання новин, тому вже тоді була дотична до тем, з якими працює Vox. Оксана сміється, що завдяки обізнаності в останніх подіях вона завжди мала що обговорити з татом, а коли побачила новину про стажування, вирішила, що це її шанс самій вплинути на ситуацію. Проте, зітхає Оксана, навряд чи можна говорити про глобальні зміни в країні без судової реформи.

У вільний час Оксана ходить в театр або кіно, заради підтримки українського кіно зареєструвалася на Takflix. Читає переважно художню літературу, багато книжок дарують рідні, тому немає складнощів з вибором хороших творів. 

З нещодавно прочитаного Оксана рекомендує «В пошуках варварів» Андрія Любки про його подорож Балканами. На питання про улюблену музику, Оксана одразу згадує реперку Alyona Alyona: «Вона крута! Її неможливо було не почути». Раніше слухала рок, потім прийшла до легших речей, інструментальної і поп-музики.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний