Російські пропагандисти почали активніше закидати Європу фейками про Україну — дослідження VoxCheck

Російські пропагандисти почали активніше закидати Європу фейками про Україну — дослідження VoxCheck

3 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
649

Російські та проросійські пропагандисти поширюють вдвічі більше фейків про Україну в Європі. Про це йдеться в дослідженні VoxCheck, дані якого команда презентує 6 листопада у Медіацентрі Україна — Укрінформ. 

З лютого до жовтня 2023 року команда VoxCheck знайшла 8296 кейсів російської пропаганди у медіа 6 європейських країн. Тобто щомісяця в Німеччині, Італії, Чехії, Словаччині, Угорщині та Польщі зʼявлялося понад 920 публікацій у медіа, що містили російський дезінформаційний наратив. Для порівняння, за попередній період дослідження (з 24 лютого 2022 до січня 2023) аналітики виявили 4836 кейсів, тобто в середньому зʼявлялося 403 кейсів пропаганди щомісяця.

Найбільше фейків пропагандисти спрямовують на Польщу. 

У презентації візьмуть участь:

  • Мирослава Маркова, старша аналітикиня VoxCheck 
  • Анаїт Хоперія, керівниця департаменту протидії інформаційним загрозам національній безпеці Центру протидії дезінформації РНБО
  • Ігор Соловей, керівник Центру стратегічної комунікації та інформаційної безпеки 
  • Дмитро Тужанський, директор Інституту центральноєвропейської стратегії (онлайн)

На презентації дослідження та оновлення бази російської дезінформації в Європі Propaganda Diary аналітики розкажуть про те, які ключові тенденції поширення ворожої пропаганди, які нові фейки вигадують росіяни та проросійські спікери в Європі, а які неправдиві тези залишаються незмінними роками. Також обговорять з експертами, як Україна може протидіяти російській дезінформації в Європі та які контрнаративи має створювати для європейських медіа.

Презентація дослідження відбудеться 6 листопада о 10:00 в Медіацентрі Україна — Укрінформ. Реєстрація медіа на місці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний