САТИРА: Грета Тунберг відморозила вуха на мітингу проти глобального потепління | VoxUkraine

САТИРА: Грета Тунберг відморозила вуха на мітингу проти глобального потепління

11 Лютого 2021
FacebookTwitterTelegram
661

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Грета Тунберг і кілька десятків її прихильників госпіталізовані з обмороженнями 1-3 ступеня після акції #FridaysForFuture у Стокгольмі. Стверджують, що Тунберг відморозила вуха. Цю новину начебто опублікувало шведське видання Aftonbladet.

Утім, Aftonbladet не писало про це, а новину вигадали та опублікували на сатиричному сайті «Панорама» 7 лютого 2021 року. Це можна побачити з примітки під самою новиною, що «Всі тексти на цьому сайті є гротескними пародіями на реальність і не являються реальними новинами».

Фотографію, яку іноді використовують у дописах та яку використали на сайті «Панорама», зробили 13 грудня 2019 року в Тюрині (Італія). 

Фотографія, яку поширюють разом із вигаданою новиною

 

Це не вперше, коли сатиричну новину з сайту «Панорама» поширюють як щось дійсне. Раніше ми писали про начебто визнання піонерів жертвами насилля у Латвії, начебто цитату Генрі Кіссінджера та начебто зниження пенсійного віку у Китаї. Ці «новини» були вигадані та опубліковані саме на сайті «Панорама».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний