САТИРА: Міністерство освіти вирішило скасувати викладання іноземної мови | VoxUkraine

САТИРА: Міністерство освіти вирішило скасувати викладання іноземної мови

30 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1048

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Міністерство освіти і науки України нібито вирішило скасувати викладання іноземної мови, бо це «підштовхує дітей збігти з країни». Також додають те, що це може торкнутись і фізкультури, бо вона вчить, як саме бігти, також географії, бо вона вчить куди саме бігти та історії, яка пояснює, чому саме треба бігти. 

Скриншот допису

 

Однак, Міністерство освіти і науки України не скасовувало вивчення іноземної мови. А стверджувати, що МОН скасує викладання фізкультури, географії та історії – безпідставно. 

Подібні дописи походять з російськомовного сегменту Facebook. Мінпросвіти Росії виключило єдиний державний іспит з іноземної мови зі списку обов’язкових для атестації по завершенню курсу середньої загальної освіти, але викладання іноземної мови у закладах середньої освіти не скасовано. 

Відповідно до навчальних програм, рекомендованих МОН, у дошкільній освіті (тобто у дитячих садках, яслах-садках, дитячих будинках, центрах розвитку дитини) вивчення іноземної мови наявне в парціальних (додаткових) програмах і не є обов’язковим. 

Вивчення іноземної мови наявне і в загальній середній освіті (тобто у школах, гімназіях, ліцеях, спеціальних школах, санаторних школах, навчально-реабілітаційних центрах): початковій, базовій та повній. У кожній зі вказаних навчальних програм наявні такі іноземні мови, як англійська, німецька, французька та іспанська, також у школах можуть вивчати мови національних меншин, наприклад, кримськотатарську, болгарську, новогрецьку, румунську. У Київській гімназії східних мов №1 також вивчають китайську, турецьку, японську, корейську, перську, гінді, арабську.

Іноземна мова входить до переліку предметів профільної середньої освіти для підготовки здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти (наприклад, у ліцеях та коледжах).

Іноземна мова також наявна у професійно-технічних закладах освіти.

При вступі на перший курс для здобуття ступеня бакалавра іноземна мова може бути одним з обов’язкових конкурсних предметів. При вступі на здобуття ступеня магістра потрібні результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови у формі тесту з іноземної мови (англійська, німецька, французька або іспанська) або вступного випробування з іноземної мови. Для конкурсного відбору осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, також зараховуються бали вступних іспитів з іноземної мови.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний