САТИРА: В Уссурійському краї війська спеціального призначення примусово вакцинують людей | VoxUkraine

САТИРА: В Уссурійському краї війська спеціального призначення примусово вакцинують людей

5 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1344

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі Facebook поширюють відео, у якому нібито війська спеціального призначення разом із «народним депутатом Наливкіним» міста Уссурійська примусово проводять вакцинацію в палатках та домівках.

Кадри з відео, яке поширюють

 

Однак, це вигадана новина.

Першоджерело цієї вигаданої новини — YouTube-канал сатиричного скетч-шоу. Усі відео на каналі – це гротескні пародії на реальність, а не справжні новини.

Перше відео про Віталія Наливкіна з’явилося на каналі BARAKuda в YouTube 30 березня 2019 року. Авторами проекту BARAKuda є колишні співробітники місцевого телеканалу «Телемікс» на чолі з Андрієм Клочковим. Депутат Наливкін – вигаданий персонаж, а виконавцем ролі Наливкіна є 44-річний уродженець Красноярського краю Андрій Неретін. Сюжет кожного сатиричного ролика стилізований під новинний репортаж і пов’язаний з проблемою жителів Уссурійська, яку Наливкін начебто вирішує в нестандартній манері.

Насправді вакцинація в Уссурійську проходить добровільно, а запис на отримання дози вакцини здійснюється через територіальні медичні організації або портал Держпослуг.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний