САТИРА: «Демократія — це коли обирають тих, чиї кандидатури схвалили Вашингтон та Брюссель, а не тих, кого обрав народ»

САТИРА: «Демократія — це коли обирають тих, чиї кандидатури схвалили Вашингтон та Брюссель, а не тих, кого обрав народ»

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1448

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють нібито цитату із пресслужби Європарламенту: «Демократія — це коли обирають тих, чиї кандидатури схвалили Вашингтон та Брюссель, а не тих, кого обрав народ» 

Утім, серед останніх пресрелізів Європарламенту відповідних заяв немає. Ймовірніше за все, цитата є сатирою на слова голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн про стурбованість майбутніми виборами в Італії.

Скриншот допису

Під час виступу у Принстонському університеті Урсула фон дер Ляєн на питання про наявність хвилювань через італійські вибори, відповіла наступне: «Мій підхід полягає в тому, що якщо будь-який демократичний уряд готовий працювати з нами, ми працюємо разом… Якщо справи підуть у складному напрямку, як у випадку із Угорщиною та Польщею, у нас є інструменти».

Як голова Єврокомісії, Урсула фон дер Ляєн говорила про виконання одного із обов’язків Єврокомісії — гарантувати дотримання законодавства ЄС. У разі, якщо Європейська комісія дійде висновку, що держава-учасниця ЄС порушує законодавство ЄС, Європейська комісія може звернутися до відповідної держави з вимогою припинити порушення своїх зобов’язань.Також Європейська комісія є головним виконавчим органом ЄС, який забезпечує виконання рішень, затверджених Радою Міністрів. При цьому вона має широкі повноваження щодо вибору форм і методів здійснення своїх завдань.

Зокрема Комісія запропонувала зменшити фінансування Угорщини на суму близько 7,5 мільярда євро через наявні проблеми з корупцією у рамках нової санкції, призначеної для кращого захисту верховенства закону. 

Це підтвердив і Ерік Мамер, представник Європейської комісії, відмітивши, що Урсула фон дер Ляєн не збиралася втручатися в італійську політику. «Вона наголошувала на ролі Комісії як зберігача (європейських) договорів щодо верховенства права», — сказав він під час зустрічі із журналістами у Брюсселі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний