САТИРА: Джоан Роулінг купила квартиру в москві

САТИРА: Джоан Роулінг купила квартиру в москві

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
84

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що британська письменниця Джоан Роулінг придбала квартиру у москві. Вона начебто заявила, що росія — це «остання країна, де можна називати речі своїми іменами». 

Утім, ця новина є вигаданою. Її опублікували у сатиричному телеграм-каналі. Насправді Джоан Роулінг підтримує Україну та засуджує росію.

Скриншот допису

Першоджерелом цієї новини є сатиричний телеграм-канал «а вот мой яндекс кошелек». В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки». 

Вперше цю «новину» опублікували на вказаному каналі 12 квітня 2024 року. Пізніше користувачі почали поширювати у мережі цей допис, видаючи його за правдиву інформацію.

Роулінг у своїх соціальних мережах не поширювала інформацію про переїзд до москви. Ба більше, вона виступала з критикою росії та публічно заявляла про підтримку України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний