САТИРА: Естонія передала Україні 10 винищувачів F-16, яких Естонія не має — Кая Каллас

САТИРА: Естонія передала Україні 10 винищувачів F-16, яких Естонія не має — Кая Каллас

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
426

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють цитату нібито прем’єр-міністерки Естонії Каї Каллас про те, що Естонія передала Україні 10 винищувачів F-16. Каллас начебто зазначила про те, що в Естонії немає таких літаків, «але сам факт передачі стане колосальною моральною підтримкою для народу України». Прем’єр-міністерка також нібито заявила, що якщо 10 літаків виявиться замалою кількістю, влада Естонії готова обговорити передачу ще 30 винищувачів. 

Утім, Кая Каллас не заявляла про те, що Естонія вже передала Україні 10 літаків та обговорить передачу ще 30 за необхідності. 

Скриншот допису

Першоджерелом цитати є телеграм-канал «а вот мой яндекс кошелек». В описі вказано, що канал публікує пародійні та сатиричні матеріали. Раніше ми вже спростовували інформацію про те, що Жозеп Боррель закликав російських військових припинити стріляти в «європейських найманців» в Україні. Джерелом цієї сатиричної новини також був телеграм-канал «а вот мой яндекс кошелек».

9 лютого 2023 року відбувся саміт лідерів Євросоюзу, під час якого за участю  Володимира Зеленського обговорювали військову підтримку України. Володимир Зеленський закликав лідерів ЄС надавати Україні більше військової техніки, зокрема артилерійські гармати, боєприпаси, танки, ракети великої дальності та винищувачі. 

Під час саміту Кая Каллас також закликала лідерів ЄС надавати Україні військову допомогу, адже росія готується до нового великого наступу. Каллас запропонувала організувати спільну закупівлю боєприпасів для України, яку фінансували б держави-члени ЄС. Кая Каллас також зазначила: «У нас немає винищувачів, тому рішення залишається за іншими демократичними країнами — чи можуть вони. Але я закликаю всіх зробити все, що можна, тому що ціна зростає з кожним зволіканням, із кожною затримкою. Якби всі країни дали вже в січні все те, що надають зараз, результат міг би бути іншим. Тож я сподіваюся, що якщо ці країни можуть, вони це зроблять. Але це їхнє рішення»

Отже, Кая Каллас не казала про те, що Естонія вже передала Україні 10 винищувачів F-16. Прем’єр-міністерка не заявляла і про те, що Естонія готова обговорити передачу ще 30 винищувачів у тому випадку, якщо 10 літаків виявиться замалою кількістю.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний