САТИРА: Газогін «Північний потік-2» скоїв самогубство після того, як охорона заснула, а камери спостереження перестали працювати — Всесвітній економічний форум

САТИРА: Газогін «Північний потік-2» скоїв самогубство після того, як охорона заснула, а камери спостереження перестали працювати — Всесвітній економічний форум

21 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
546

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Всесвітній економічний форум заявив у твіттері, що газогін «Північний потік-2» «скоїв самогубство після того, як охорона заснула, а камери спостереження перестали працювати».

Скриншот повідомлення

Утім, ця новина вигадана. Її поширив твіттер-акаунт, на якому публікують сатиричні новини. 

Аккаунт у твіттері, який опублікував новину, має схожий логотип та назву. Однак офіційний акаунт World Economic Forum має синю галочку — знак верифікації.

Оригінальний аккаунт World Economic Forum у твіттері

В описі аккаунту World Ecommunist Forum вказано: «Міжнародна організація державно-приватно-пародійної співпраці. Ми будемо володіти всім, а ви будете нещасні!».

 

Сатиричний аккаунт World Ecommunist Forum у твіттері

Саме цей аккаунт 30 вересня опублікував новину, нібито слідчі дійшли до висновку, що газогін «Північний потік» покінчив життя самогубством після того, як охорона заснула, а камери спостереження перестали працювати. У коментарях автори зазначили, що на думку лікарів, інфаркти на газопроводах — дуже поширене явище. Та додали: «Це може бути кінець світу, але, чорт забирай, ми будемо сміятися».

26 вересня сталися вибухи на газопроводах «Північний потік-1» та «Північний потік-2». Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що вибухи на газогонах є результатом умисних дій. Однак відповідальних за цю диверсією посадовець не назвав. Подібну думку щодо інциденту висловили США та НАТО. Президент Байден також закликав не довіряти звинуваченням росії, наразі триває розслідування.

6 жовтня Служба державної безпеки Швеції (SÄPO) повідомила, що біля газопроводів «Північний потік-1» та «Північний потік-2» у шведській економічній зоні сталися вибухи, які призвели до значних пошкоджень на газогонах. «Подальше розслідування покаже, чи можна когось підозрювати, а згодом притягнути до відповідальності за цей злочин», — додали у відомстві.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний