САТИРА: Голова Пентагону попросив російських військових не влаштовувати полювання на Абрамси

САТИРА: Голова Пентагону попросив російських військових не влаштовувати полювання на Абрамси

25 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
99

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що нібито голова Пентагону Ллойд Остін закликав російських військових не влаштовувати полювання на Абрамси, адже це не гра за правилами. У дописі цитують посадовця: «Повторення ситуації з німецькими “Леопардами” недопустиме, коли на них оголошували полювання, я бачив ці заклики. Грайте за правилами». 

Однак це — вигадана новина, її опублікували в сатиричному телеграм-каналі. Ллойд Остін не робив таких заяв.

Першоджерелом «новини» є канал «а вот мой яндекс кошелек» в телеграмі. В описі каналу автори зазначають, що їхні публікації — це «пародія, сатира на політичну дійсність, лише перевірені фейки». 

Вперше сатиричну новину опублікували на каналі 25 вересня, а тоді її як правдиву поширили інші телеграм-канали та низка користувачів інших соцмереж.

Ллойд Остін не робив таких заяв. Повідомлень про такі заклики немає ні в авторитетних медіа, ні на сторінках Пентагону та Ллойда Остіна.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний