САТИРА: Google видаляє позитивні факти про СРСР

САТИРА: Google видаляє позитивні факти про СРСР

25 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
301

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що компанія Google нібито видаляє з пошукової видачі позитивні факти про СРСР. Мета цієї політики, на думку користувачів, — «очорнити Радянський Союз та Росію, штучно сконструювати образ нашої країни як відсталої та дикої».

Допис, що поширюють у Facebook

Однак, це — вигадана новина, яку вперше опублікували 24 червня 2020 року на сатиричному сайті «Панорама». Автори «Панорами» попереджають – усі «новини» на сайті є сатирою або вигадкою. Утім, користувачі в соціальних мережах часто не вказують, що це навмисно створений фейк.

Це не перший випадок, коли користувачі соціальних мереж поширюють матеріали «Панорами» як справжні новини. Раніше ми писали про те, як китаєць нібито побив американця через заперечення перемоги СРСР у Другій світовій війні або про те, як Байден «образився» на Навального за неповагу до російських ветеранів. Ці «новини» також були вигадані та опубліковані на сайті «Панорама».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний